Magazyn ESTATE 2/2018 już dostępny! Wypełniony treściami dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

Magazyn ESTATE 2/2018 już dostępny! 
Wypełniony treściami dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

W najnowszym numerze “ESTATE” porozmawiamy o dostrzeganiu szans. Przyjrzymy się rzadziej uczęszczanym ścieżkom i niszom, może trudniejszym w obsłudze, ale dzięki temu mniej zatłoczonym. Odkryjemy cienie i blaski pełnej współpracy z deweloperem oraz obsługi projektu “kamienica od ręki”. Zbadamy, czy warto poszerzyć zakres usługi o szacowanie kosztów remontu oraz dowiemy się, jak rozmawiać ekspatem – nowym klientem rynku nieruchomości oraz czym jest obsługa premium.

Jak negocjować, by osiągnąć win-win-win? Czy branża jest skazana na wynagrodzenie prowizyjne od transakcji? Jak świadomie podpisywać umowę z małżonkami, by mieć realną szansę na dochodzenie roszczeń w przyszłości? Jak wygląda krajobraz po podwyżkach – opinie branży i statystyki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań właśnie w tym numerze.

Ponadto prezentujemy raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym za IV kwartał 2018 r., według wielkości i stanu mieszkań (dane portalu Nieruchomosci-online.pl)

Magazyn jest wydawany przez Nieruchomosci-online.pl, pod patronatem merytorycznym Pana Zbigniewa Kubińskiego, Honorowego Prezydenta Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – PPRN.

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »