Liczba mieszkańców w Polsce spadnie o 5 proc. do 2040 roku. Jak to wpłynie na rynek nieruchomości?

Cytat “Liczba ludności w Polsce spada. Oxford Economic szacuje, że do 2040 roku będzie o 5 proc. niższa i wyniesie 36 mln osób. Wyludnią się głównie województwa łódzkie i świętokrzyskie. Polskie społeczeństwo także się starzeje. Eksperci z CBRE analizują, jak te dwa zjawiska wpłyną na rynek nieruchomości.” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem www.cbre.pl oprac. egospodarka na stronie www.egospodarka.pl – link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

60 tysięcy mieszkań kupili w III kw. 2023 roku młodzi Polacy

Cytat “Prawie 60 tysięcy mieszkań mogli w trzecim kwartale kupić Polacy w wieku do 45 lat. Część tych transakcji pomógł już sfinansować “Bezpieczny Kredyt 2%”. Był on jednak tylko jednym z czynników, który ożywił rynek po bardzo słabym 2022 roku. Dzięki kredytom z dofinansowaniem część rodaków zyskała możliwość realizacji marzeń o własnych “czterech kątach”. Niestety na krótko.”

Przeczytaj więcej »

Zainteresowanie budową domów w Polsce rośnie?

Cytat “Znana piosenkarka Daria Zawiałow w swoim najnowszym hicie “Z Tobą na chacie” świadomie bądź nie, idealnie trafia słowami piosenki w obecny trend nieruchomościowy. Polacy nie mogąc kupić mieszkania coraz śmielej myślą o budowie (bądź kupnie domu). Czy słowa tej piosenki to niejako hymn obecnych 30-latków walczących o kredyt?”

Przeczytaj więcej »