Kup zamek, w którym kręcono Doktora Who – oferta w sam raz dla inwestorów

Zabudowania pałacowe na Wyspach są poważane specjalną estymą. Ich kupno często wiąże się z wielomilionową płatnością oraz ograniczeniami. Tym razem oferta jest bardzo okazyjna. Milion funtów i pałac jest Wasz!

Zamek Penllyn to znajdująca się na zachodzie Anglii piękna rezydencja. W przeciwieństwie do większości zamków w tym kraju, nie jest udostępniony do zwiedzania, więc przyszli właściciele będą mogli liczyć na spokój.

Zamek Penllyn

Budynek pierwotnie w tym miejscu został wybudowany w 1135 roku, lecz do dzisiejszych czasów się nie zachował. Na jego miejsce w XVIII wieku został wybudowany niewielki pałac w stylu normandzkim.

Pałac znajduje się w połowie drogi między Cardiff, a Swansea – niedaleko miasta Cowbridge. Wnętrze budynku można było zobaczyć w nagrywanym na zlecenie telewizji BBC serialu Doktor Who.

Pałac w stylu normandzkim

Zamek Penllyn jest ozdobą okolicznych terenów i może pełnić funkcję luksusowego hotelu bądź centrum konferencyjnego. Wszystko zależy od przyszłego inwestora. Posiadłość zajmuje prawie 30 hektarów ziemi, a sama rezydencja dysponuje powierzchnią niemal 850 metrów kwadratowych.

Zamek dysponuje przestronnymi 8 sypialniami oraz 3 łazienkami. Posiadłość dysponuje również ogrodem oraz budynkami gospodarczymi. Wnętrze urządzone jest w stylu tudorskim i co ważne, stan jest bardzo dobry.

Oferta dla inwestorów

Kupnem zamku Penllyn powinni być zainteresowani zwłaszcza inwestorzy. Zamek oferuje niezwykłą okazję do prowadzenia hotelu bądź centrum konferencyjnego. Cena jak na angielskie warunki jest wyjątkowo atrakcyjna.

Cena za zamek Penllyn oraz 30 hektarową działkę wynosi jedynie milion funtów czyli około 4,8 miliona złotych.

Źródło: rightmove.co.uk

 

Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127351,23373381,kup-zamek-w-ktorym-krecono-doktora-who-oferta-w-sam-raz-dla.html

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »