Kto nie ryzykuje, ten nie… wygrywa zamku! Wygraj w loterii położony w Szkocji zamek Orchardton

Wystarczy 5 funtów by wziąć udział w losowaniu zamku o wartości 2,5 miliona. Brzmi jak marzenie? Właśnie na taką ofertę można się skusić chcąc zamieszkać na szkockiej riwierze.

Obecna właścicielka zamku mogła skorzystać z pomocy doświadczonych agencji reklamowych. Mogła również wystawić ogłoszenie zupełnie prywatnie. Ale zdecydowała się na organizację loterii!

Wygraj zamek

Zamek został wybudowany w 1880 roku i zastąpił wybudowany w dwie dekady wcześniej mały pałacyk. W czasie wojny posiadłość została przerobiona na szpital wojskowy. W ciągu kilkunastu lat jest przeznaczenie często się zmieniało. Był domem dla artystów, centrum konferencyjnym oraz prywatną szkołą.

 

W 2003 roku został kupiony przez Susan DeVere za zaledwie 450 tysięcy funtów. Co było ceną szalenie atrakcyjną w tamtych czasach. Nowa właścicielka na remont posiadłości poświęciła milion funtów i między innymi zmodernizowała łazienki oraz zamontowała centralne ogrzewanie.

 

Loteria

Zasady loterii są proste. Kupując los za 5 funtów można wziąć udział w losowaniu. Lecz są też kruczki. Przede wszystkim, jeżeli właścicielka zamku nie sprzeda narzuconej przez siebie liczby losów, szczęśliwy zwycięzca będzie jedynie współwłaścicielem posiadłości.

 

Susan DeVere planuje sprzedać 550 tysięcy losów, a losowanie ma odbyć się 21 maja 2018 roku. Pierwsze miejsce do akt własności, jednak są również nagrody pocieszenia! Za drugie miejsce wylosowany otrzyma komplet rzeźb od Dino Rosii. Pozostałych trzech uczestników otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy funtów.

 

Zamek Orchardton

Posiadłość jest wyceniana na 2,5 miliona funtów. Posiada 45 luksusowych pokoi, prywatne kino z 20 miejscami oraz saunę. Całość jest położona na hektarowej działce. Susan DeVere twierdzi, że zamek jest tani w utrzymaniu. Łączny koszt ma wynosić 2-3 tysiące funtów rocznie.

 

Źródło: winacastle.co.uk

Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157736,23413409,kto-nie-ryzykuje-ten-nie-wygrywa-zamku-wygraj-w-loterii.html

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »