Kredyt hipoteczny czy środki własne – jak finansowane są transakcje na rynku nieruchomości

Coraz więcej osób, które stara się o kredyty hipoteczne posiada wkład własny. Ulega zmniejszeniu wskaźnik obrazujący relację kwoty kredytu do wartości nieruchomości. Pracownicy spółki deweloperskiej Dolcan informują, że 95% ich klientów kupujących mieszkania korzysta z kredytów hipotecznych, natomiast 5% finansuje transakcje własnymi środkami. Natomiast w Bouygues Immobilier 90% nabywców mieszkań 2 i 3-pokojowych pożycza pieniądze z banku. Wśród klientów tej samej firmy, kupujących kawalerki o powierzchni od 24 do 28 m2 odsetek, tych którzy korzystają z kredytu bankowego wynosi 60%. Z kolei firma Atlas Estate informuje, że 70% jej klientów korzysta z pożyczek bankowych. Relacja transakcji dokonywanych za gotówkę do tych finansowanych za pomocą kredytu uzależniona jest od czynników takich przeznaczenie kupowanego lokalu. Nieruchomości nabywane w celach inwestycyjnych opłacane są zazwyczaj ze środków własnych nabywcy. Więcej na stronie www.ekonomia24.pl w artykule Doroty Kaczyńskiej – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocyskładamy najserdeczniejsze życzeniaprzede wszystkim dużo zdrowia, życzymy świąt pełnych miłości i serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół,niech

Przeczytaj więcej »

Budowa domu droższa niż przed rokiem, ale ostatnio potaniała. Ile teraz kosztuje?

Cytat “Przedłużająca się i wyjątkowo sroga na tle ostatnich zima sprawiła, że firmy budowlane zaczęły rewidować swoje cenniki – wynika z danych serwisu wielkiebudowanie.pl. Choć w lutym stawki, zarówno robocizny jak i materiałów, uległy obniżeniu, to w ujęciu rocznym budowa domu podrożała. U progu sezonu budowlanego sprawdzamy, ile kosztuje budowa domu.”

Przeczytaj więcej »