Konsultacje środowiskowe zawodów rynku nieruchomości w sprawie projektu zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Uwaga pprn_hasłoFederacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości rozpoczyna środowiskowe konsultacje projektowanych zmian dotyczących zawodów rynku nieruchomości. W piśmie skierowanym między innymi do Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości Minister Infrastruktury i Budownictwa zwraca się z prośbą o przedstawienie ewentualnych uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami, który został umieszczony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce „Rządowy Proces Legislacyjny” wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji. Prosimy Koleżanki i Kolegów o przesłanie swoich uwag do dnia 3 lipca 2016 dotyczących zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości i rzeczoznawcy majątkowego (w projekcie zmiany od numeru 19 do 36) na adres  mailowy nasze Federacji biuro@pprn.pl Federacja po zapoznaniu się z tymi uwagami określi swoje stanowisko i prześle do Ministerstwa. Podajemy adres w RCL do pobrania tekstu projektowanych zmian ww. ustawy wraz z uzasadnieniem:

w formacie doc https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12286750/12360152/12360153/dokument227427/dokument227431.doc   i

w formacie pdf  https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12286750/12360152/12360153/dokument227427.pdf

Zobacz również na Facebook krótki filmik o projektowanych zmianach patrz LINK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »