Koniec z występowaniem banku w roli sprzedawcy oraz ubezpieczającego.

Obecnie banki mają możliwość zarabiania na sprzedaży polis oraz korzystania z ochrony ubezpieczeniowej. Takie rozwiązanie jest popularne w przypadku polis będących formą zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Według Komisji Nadzoru Finansowego klient nic na tym nie zyskuje, musi natomiast płacić składkę. Dlatego też banki, które będą chciały zarabiać na sprzedaży ubezpieczeń, będą musiały uzyskać status agenta ubezpieczeniowego. W przeciwnym razie nie będzie mowy o pobieraniu przez nie wynagrodzenia za dystrybucję ubezpieczeń. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzej Jakubiak, wezwał do usuwania nieprawidłowości w bankowości ubezpieczeniowej.
Więcej w artykule MGA, ET na stronie http://www.pb.pl link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Transakcje z udziałem obcokrajowców – rola tłumacza przysięgłego podczas czynności notarialnych

Istnieją kluczowe różnice w przygotowaniu transakcji notarialnych z udziałem obcokrajowców posługujących się językiem polskim i tych, którzy go nie znają. Jak zgodnie z prawem powinny być przeprowadzane takie transakcje i jakie obowiązki spoczywają na notariuszu w zakresie weryfikacji znajomości języka polskiego przez obcokrajowca, wyjaśnia Oliwia Walentynowicz.

Przeczytaj więcej »

Mieszkania na poddaszu. Ile kosztują mieszkania ze skosami i jak mierzyć ich powierzchnię?

Cytat “Mieszkania na poddaszu budzą mieszane uczucia – jedni cenią ich wyjątkowy klimat i niebanalne możliwości aranżacyjne, inni narzekają na ich niepraktyczność. Często mówi się również, że tego typu nieruchomości bywają dostępne w bardziej przystępnych cenach, ponieważ deweloperzy starają się zagospodarować także przestrzeń pod skosami, mając świadomość, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Podobna sytuacja ma miejsce na rynku wtórnym. Czy jednak rzeczywiście można i tam liczyć na atrakcyjniejsze ceny? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili to sprawdzić.”

Przeczytaj więcej »