Komunikat nr 7 Przewodniczącego Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej PTEiDRN z dnia 19 lutego 2024 roku

Na podstawie uchwały z dnia 15 czerwca 2013 roku Zarządu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości z siedziba w Warszawie w sprawie powołania, organizacji, zasad funkcjonowania Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN oraz przeprowadzania postępowań kwalifikacyjnych dla kandydatów na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN oraz Regulaminu Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej, w uzgodnieniu z Zarządem PTEiDRN

wyznaczam termin postępowania kwalifikacyjnego

na dzień 16 kwietnia 2024 roku (wtorek) na godzinę 17,00 w Spale.

Miejsce postępowania kwalifikacyjnego: Hotel Mościcki, ul. Nadpiliczna 2, 97-215 Spała

I etap postępowania kwalifikacyjnegopolegający na rozwiązaniu pytań testowych rozpocznie się o godz. 17,00.

II etap postępowania kwalifikacyjnego polegający na ustnej odpowiedzi na pytania problemowe z zakresu ogłoszonego Minimum programowego rozpocznie się o godz. 18,00.

Wynik postępowania kwalifikacyjnego ogłoszony zostanie niezwłocznie po przeprowadzeniu etapu drugiego postępowania.

Warunki przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego:

  1. Uprawnionym do przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego jestkandydat na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN, który:
    1.  odbył co najmniej 5 sesji Powszechnej Akademii Nieruchomości (PAN). Sesję kwietniową (16-17.04.2024) wlicza się do wymaganej ilości,
    1. Ukończył kursu przygotowawczy dla kandydatów na tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN.
  2. Kandydat na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN przystępujący do postępowania kwalifikacyjnego powinien zgłębić zagadnienia tematyczne objęte Minimum programowym.
  3. Odpłatność za przystąpienie do dwuetapowego postępowania kwalifikacyjnego wysokości 350 zł.
Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »