Komunikat nr 11. WAŻNE!! (NIEOFICJALNA WIADOMOŚĆ) MINISTERSTWO GOSPODARKI WYCOFUJE SIĘ Z DEREGULACJI ZAWODU POŚREDNIKA NIERUCHOMOŚCIAMI

Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości www.pprn.pl
Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości www.pteidrn.pl
PILNE!!!! Z otrzymanych dzisiaj (nieoficjalnie) informacji wynika że Ministerstwo Gospodarki wycofało się z zapisów deregulujących zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami.
Decyzję tę traktujemy jako efekt wielomiesięcznej zdecydowanej postawy środowiska rynku nieruchomości wobec prób likwidacji licencji. Pragnę w imieniu Zarządów Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości (www.pprn.pl) oraz w imieniu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości (www.pteidrn.pl) podziękować wszystkim, którzy każdy z osobna przyczynili się do obrony licencji jako jednej z istotnych gwarancji rzetelnej obsługi konsumentów na rynku nieruchomości.
W trakcie naszych działań przebiegała dyskusja, która nie powinna się zakończyć mimo zaniechania regulacji proponowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Zawody rynku nieruchomości powinny się zmieniać wraz ze zmieniającym się rynkiem. Paląca potrzebą jest reformowanie istniejących zapisów w tym standardów zawodowych tak aby były zgodne z systemem prawa, a także, aby odpowiadały dokonującej się na rynku rewolucji technicznej internetowej.
Takiej dalszej dyskusji poświęcamy kolejne spotkania w ramach powszechnej Akademii Nieruchomości PAN w tym najbliższe spotkanie w dniach 23 -24 października 2010 rok. Na które serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszam patrz http://profesjonalista.net/?p=1675.
Jeszcze raz gratulujemy nam wszystkim obrony zawodu

W imieniu F PPRN i PTEiDRN.
Zbigniew Kubiński
Prezydent F PPRN
www.pprn.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »