Komunikat nr 11. WAŻNE!! (NIEOFICJALNA WIADOMOŚĆ) MINISTERSTWO GOSPODARKI WYCOFUJE SIĘ Z DEREGULACJI ZAWODU POŚREDNIKA NIERUCHOMOŚCIAMI

Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości www.pprn.pl
Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości www.pteidrn.pl
PILNE!!!! Z otrzymanych dzisiaj (nieoficjalnie) informacji wynika że Ministerstwo Gospodarki wycofało się z zapisów deregulujących zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami.
Decyzję tę traktujemy jako efekt wielomiesięcznej zdecydowanej postawy środowiska rynku nieruchomości wobec prób likwidacji licencji. Pragnę w imieniu Zarządów Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości (www.pprn.pl) oraz w imieniu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości (www.pteidrn.pl) podziękować wszystkim, którzy każdy z osobna przyczynili się do obrony licencji jako jednej z istotnych gwarancji rzetelnej obsługi konsumentów na rynku nieruchomości.
W trakcie naszych działań przebiegała dyskusja, która nie powinna się zakończyć mimo zaniechania regulacji proponowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Zawody rynku nieruchomości powinny się zmieniać wraz ze zmieniającym się rynkiem. Paląca potrzebą jest reformowanie istniejących zapisów w tym standardów zawodowych tak aby były zgodne z systemem prawa, a także, aby odpowiadały dokonującej się na rynku rewolucji technicznej internetowej.
Takiej dalszej dyskusji poświęcamy kolejne spotkania w ramach powszechnej Akademii Nieruchomości PAN w tym najbliższe spotkanie w dniach 23 -24 października 2010 rok. Na które serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszam patrz http://profesjonalista.net/?p=1675.
Jeszcze raz gratulujemy nam wszystkim obrony zawodu

W imieniu F PPRN i PTEiDRN.
Zbigniew Kubiński
Prezydent F PPRN
www.pprn.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »