Komunikat dla pośredników korzystających z serwisu frontin.pl

Zmiany w Ustawie o gospodarce nieruchomościami

Komunikat dla pośredników korzystających z serwisu frontin.pl

Wchodząca w życie z dniem 01.09.2017 r. nowelizacja Ustawy o gospodarce nieruchomościami wprowadza obowiązek przekazywania stronie umowy pośrednictwa kopii dokumentu ubezpieczenia.

Informujemy, że w serwisie frontin.pl dostępne są skany podpisanych dokumentów ubezpieczenia. Serwis umożliwia pobranie zarówno skanu polisy, jak i certyfikatu ubezpieczeniowego. To od ubezpieczonego zależy, jak bardzo szczegółowe informacje o ubezpieczeniu przekaże swoim klientom.

W celu pobrania skanu dokumentu należy:
– wejść na stronę www.frontin.pl
– zalogować się na swoim koncie
– wejść w menu „Certyfikaty” lub „Polisy”
– kliknąć w numer aktualnego certyfikatu lub ikonę lupy w polisach
– zapisać lub wydrukować skan podpisanych dokumentów ubezpieczenia.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Z poważaniem

Zespół SAGA Brokers

Pierwszy Polski Dom Brokerski SAGA Brokers Sp. z o. o.
ul. Słoneczna 15a, 60-286 Poznań;
tel. (61) 852 78 81 (82), (84); fax (61) 852 78 83
e-mail: biuro@sagabrokers.pl
NIP 778-14-35-221 REGON 300170709 KRS: 0000251916
Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Poznaniu VIII Wydział Gospodarczy
Kapitał zakładowy – 1.660.000 zł

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »