Urokliwy – Kazimierz Dolny nad Wisłą 17-18 października 2015r. ZAPŁACI CZY NIE ZAPŁACI? Problemy z wynagrodzeniem na rynku nieruchomości. JAK TO SIĘ ROBI ze wspólnotami mieszkaniowymi – dylematy początkujących i zaawansowanych.

Nasza Powszechna Akademia Nieruchomości PTEiDRN rusza z kolejnym seminarium. Dla zainteresowanych wiedzą szeroko otwieramy drzwi do naszej Akademii. Tym razem spotykamy się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.  Zapraszaszamy na UROKLIWE SEMINARIUM w Kazimierzu Dolnym.

  • ZAPŁACI czy NIE ZAPŁACI – problemy z wynagrodzeniem na rynku nieruchomości. 
  • JAK TO SIĘ ROBI (zarządza) ze wspólnotami mieszkaniowymi – dylematy początkujących i zaawansowanych.

Zapraszamy na dwudniowe seminarium – 17 i 18 października 2015 roku do jedynego w swoim rodzaju, urokliwego miasteczka nad Wisłą do Kazimierza Dolnego. Uczestnicząc w naszeym seminarium możesz ubiegać się o prestiżowy tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN, (uczestnictwo zalicza dwie sesje). (patrz link).

Znakomite wykłady, renomowani wykładowcy, wiedza teoretyczna i praktyczna, unikalne tematy. Nie zwlekaj.

Dwudniowe Seminarium Powszechnej Akademii Rynku Nieruchomości PTEiDRN w ramach doskonalenia zawodów rynku nieruchomości.

Program

17 października 2015 roku, sobota
9.00 rejestracja uczestników, wydawanie indeksów, materiałów szkoleniowych
10.00 – 16.00 Rozpoczęcie zajęć – seminarium dzień pierwszy. mec. Ewa Maliszczak. Zapłaci czy nie zapłaci – problemy z wynagrodzeniem na rynku nieruchomości. 8 godzin edukacyjnych
19.00 Uroczysta Kolacja Doradców Rynku Nieruchomości
18 października 2015 roku, niedziela
8.30 rejestracja
9.00 – 15.00 seminarium dzień drugi, Maria Kowalska “Jak to się robi (zarządza) ze wspólnotami mieszkaniowymi – czyli dylematy początkujących i zaawansowanych. ABC Wspólnoty Mieszkaniowej 8 godzin edukacyjnych
15.00 Rozdanie świadectw uczestnictwa.


Dzień Pierwszy Seminarium: Zapłaci czy nie zapłaci? Czyli problemy z wynagrodzeniem za usługi na rynku nieruchomości. Wykładowca: mec. Ewa Maliszczak

Ewa Maliszczak

Program Seminarium. Zapłaci czy nie zapłaci? Czyli problemy z wynagrodzeniem za usługi na rynku nieruchomości.

Jak zapisać w umowie obsługi rynku nieruchomości, pośrednictwa, zarządzania, wykonania operatu szacunkowego wynagrodzenie?
Czego unikać? O czym pamiętać? Jak wyegzekwować wynagrodzenie? Co mówi doświadczenie innych? Omówienie interesujących spraw sądowych.

Interaktywne seminarium poprowadzi znakomita specjalistka spraw rynku nieruchomości, doświadczony krakowski radca prawny, mecenas Ewa Maliszczak. Mgr Ewa Maliszczak jest radcą prawnym prowadzącym własną kancelarię od 1990 r. Kancelaria specjalizuje się w obrocie nieruchomościami.Była członkiem założycielem Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w 1993 r., w którym przez dwie kadencje pełniła funkcję skarbnika. Aktywnie uczestniczyła w pracach Komisji Prawnej PFRN w zakresie przygotowania legislacyjnego ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie zawodowego wykonywania usług pośrednictwa. Od wejścia w życie ustawy tj. od 1 stycznia 1998 roku pełni funkcję wykładowcy w zakresie szkoleń w regionalnych stowarzyszeniach pośredników na terenie Polski : ( Lublin, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Kielce ,Kraków) a także studiów podyplomowych dla pośredników na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Sprawowała funkcję członka Komisji Odpowiedzialności Zawodowej. Była członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, Podkomisji ds. Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami. Posiada licencje zawodowe : pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz licencję zawodową zarządcy nieruchomości. Jest wybitnym fachowcem w zakresie dochodzenia roszczeń przed Sądami w przedmiocie zapłaty wynagrodzenia pośrednika jak również roszczeń konsumentów w stosunku do pośredników co do prawidłowości zapisów w umowie pośrednictwa.

Dzień Drugi Seminarium – Jak to się robi (zarządza) ze wspólnotami mieszkaniowymi – czyli dylematy początkujących i zaawansowanych. Wykładowca –  Maria Kowalska

Maria Kowalska

Program seminarium. Jak to się robi (zarządza) ze wspólnotami mieszkaniowymi – czyli dylematy początkujących i zaawansowanych.

Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Jak powstaje? Sposoby na prowadzenie spraw wspólnoty. Zarządzanie wspólnotą. Teoria i praktyka. Przypadki, których lepiej uniknąć. Dokumentacja wspólnoty. Na seminarium przedstawione zostanie ABC wspólnoty mieszkaniowej, omówione zostaną praktyczne aspekty stosowania ustawy o własności lokali a także poruszone będą problemy najczęściej występujące w różnych obszarach funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych jak np: rozgraniczenie między nieruchomością wspólną a własnością indywidualną, rodzaje form zarządu, tryb i zasady podejmowania uchwał, zmiana granic nieruchomości wspólnej.
Seminarium poprowadzi wieloletnia ekspertka rynku nieruchomości, zajmująca się w szczególności zarządzaniem wspólnot mieszkaniowych, wieloletni prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych, prawnik – Maria Kowalska. Posiada licencję zawodową zarządcy i pośrednika nieruchomości. Od lutego 1992r związana zawodowo i społecznie z pracą na rzecz nieruchomości. W latach 1992-2004 pracując na stanowisku Dyrektora Zakładu budżetowego Urzędu m. Łodzi zarządzających nieruchomościami komunalnymi. Po wejściu w życie Ustawy o własności lokali jako jedna z pierwszych zaczyna ją wdrażać w życie zarządzając w imieniu właściciela Gminy ponad 550 wspólnotami mieszkaniowymi. Posiada olbrzymie doświadczenie, które zdobyła zarządzając wspólnotami mieszkaniowymi od ponad 20-tu lat. Od 2010r prowadzi działalność gospodarczą w Biurze Nieruchomości o profilu: doradztwo, zarządzanie i obrót nieruchomościami. Od 1998r jest zaangażowana w pracy organizacji pozarządowych takich jak Łódzkie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości pełniąc od wielu lat funkcję wiceprezesa oraz Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych jako Prezydent Federacji od 2009r do 2015r. Realizując cele organizacji pozarządowych czynnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju zarządu nieruchomościami nie tylko na terenie całego kraju ale również w pracach organizacji międzynarodowej związanej z nieruchomościami CEPI. Bierze czynny udział współpracując z organami administracji państwowej w opiniowaniu aktów prawnych dot. nieruchomości. Jako wykładowca na wielu uczelniach min. U.Ł., WSB w Poznaniu, konferencjach, kongresach obok przekazywania wiedzy merytorycznej z zakresu nieruchomości propaguje zasady etyki zawodowej zarządców nieruchomości i konieczność podnoszenia wiedzy. Inicjuje oraz bierze czynny udział w opracowaniu i wdrażaniu programu który uzyskał znaczne środki pomocowe z Unii Europejskiej. Za swoje dokonania otrzymała Złoty Medal Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości Pro Aequo et Bono.

Koszty

16 h seminarium w ramach kształcenia ustawicznego – doskonalenia zawodowego. Seminarium interdyscyplinarne przeznaczone dla doradców rynku nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości. Godzina edukacyjna 45 minut.

Koszt dwudniowego Seminarium 490,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje udział w dwudniowym seminarium, uroczystej kolacji w sobotę, przerwy kawowe, lunch w sobotę i w niedzielę i materiały seminaryjne – opłata nie obejmuje zakwaterowania. (Osoby posiadające tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN płacą 420 zł, Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami płacą 360,00 zł.). Osoby towarzyszące na bankiecie 200,00 złotych.

Formularz zgłoszeniowy: 

ZAPRASZAMY! Pobierz zgłoszenie wypełnij i po opłaceniu wyślij skan mailem na adres mail biuro@profesjonalista.net lub faxem na numer 42 636 40 20. O Konferencję lub o Certyfikat Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN możesz zapytać: telefon Sekretariatu PTEiDRN 510 069 316

Miejsce Seminarium:

Dom Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
24-120 Kazimierz Dolny
ul. Małachowskiego 17
Zamawianie miejsc hotelowych – każdy uczestnik na swój rachunek. Na hasło naszej imprezy zbonifikowana cena noclegów, recepcja tel. 81 881 01 62, informacje o hotelu na stronie http://www.domdziennikarza.com/
Uwaga! Ilość miejsc noclegowych ograniczona więc rezerwacji należy dokonać jak najszybciej przed imprezą. Osoby zainteresowane mogą przyjechać do hotelu nawet na kilka dni wcześniej spędzając czas indywidualnie.

 

 

 

Patroni

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »