Już po II Krajowej Konferencji PTEiDRN

Ciekawy i wielowątkowy program II Konferencji obejmował kilka zagadnień. Pierwszy temat dotyczył marzeń o zawodach rynku nieruchomości, sformułowany został w formie pytania – co nam pozostało z marzeń… – wzbudził żywe dyskusje sprowadzające się głównego wniosku: jeśli nie odbudujemy prawidłowych relacji wewnątrz środowisk zawodowych i nie przywrócimy partnerskich relacji z władzą ustawodawczą i wykonawczą to zostaniemy zmarginalizowani. Uznano, że należy podjąć zdecydowane działania tworzące nową jakość z wykorzystaniem potencjału młodych profesjonalistów rynku nieruchomości i budowę nowych, zdrowych elit zawodowych dalekich od obecnych relacji.

Kolejne tematy to fiasko ustawy o ochronie praw lokatorów oraz negatywne aspekty ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego ustawy te to przykład nieudanego połączenia populizmu z wolnym rynkiem.

W podsumowującym bloku Konferencji „Czy i w jaki sposób organizacje rynku nieruchomości mogą mieć wpływ na kształt prawa?” omawiano udział przedstawicieli środowiska rynku nieruchomości w procesie legislacyjnym oraz rozważano jak poruszać się w demokratycznych procedurach stanowienia prawa.

Podjęto sprawę pilnego powołania ogólnopolskiej organizacji, której nadrzędnym zadaniem będzie umiejętne i właściwe reprezentowanie interesów zawodowych pośredników, zarządców i rzeczoznawców. Foto Galeria: II Konferencja PTEiDRN.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Mieszkanie pod wynajem na doby. Czy można na nim zarobić na kolejne?

Cytat “Wynajem krótkoterminowy – zarówno pokoi, jak i apartamentów – zyskuje w Polsce coraz większą popu arność. Właściciele nieruchomości, zamiast decydować się na wynajem długoterminowy z jednym lokatorem, coraz częściej wybierają model rotacyjny, gdzie co kilka dni przyjmują nowych gości, często turystów lub osoby odwiedzające daną lokalizację w celach zawodowych/biznesowych. Powodem jest potencjał wyższych zysków i elastyczność, ale też większe wymagania i ryzyko. Warto więc zadać sobie pytanie: czy taki sposób zarabiania faktycznie się opłaca i w jakich warunkach?”

Przeczytaj więcej »