Jubileusz XV-lecia Poznańskiego Stowarzyszenia Pośredników ‘PSP 7 maja 2010 roku

15 lat PSP Poznań
15 lat PSP Poznań
7 maja w salach w salach World Trade Center w Poznaniu odbyły się uroczystości 15 lecia istnienia Poznańskiego Stowarzyszenia Pośredników “PSP”. Spotkanie było okazją do wspomnień i dyskusji. Wręczono nagrody osobom zasłużonym dla rynku nieruchomości. PTEiDRN z tej okazji wystosował uroczysty adres do władz PSP dziękując za dotychczasową działalność stowarzyszenia i życząc dalszych sukcesów. Po uroczystościach odbyła się kolejna V Ogólnopolska Konferencja MLS organizowana przez PSP. Podczas Konferencji szczególnie ciepło przyjęto wystąpienie Prof. dr hab. Aldony Kameli – Sowińskiej, Rektora Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości, byłej Minister Skarbu Państwa w rządzie Jerzego Buzka. Temat wykładu “Czy przewidywanie przyszłości ma przyszłość, czyli co wyznacza wartość rynkową”. Ciekawy temat przedstawiła rónież dr Urszula Słowik – “(O)cena wartości – czynniki subiektywne a/i obiektywne”. Sto lat Szanowne Koleżanki i Koledzy z PSP. ZK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ceny materiałów budowlanych w II 2025

Cytat “Stabilizacja dynamiki cen na krajowym rynku materiałów budowlanych wciąż ma się bardzo dobrze. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl w lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak to zdecydowanie za mało by mówić o jakimkolwiek przesileniu. Tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż nie uległ materializacji, jednak trudno sobie wyobrazić inny scenariusz już w przewidywalnej przyszłości.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie z osobą prywatną. Co po śmierci świadczeniodawcy?

Cytat “Co się stanie, gdy senior odda swoje mieszkanie w zamian za rentę dożywotnią sąsiadowi, a ten nagle umrze? W Polsce aż 99% umów o dożywocie zawieranych jest między osobami prywatnymi. Zdarza się, że część świadczeń ustalana jest wtedy ustnie, bez wpisywania do kontraktu. Oto pytania, które pojawiają się wraz ze śmiercią przysłowiowego Pana Romka (czyli świadczeniodawcy). Po pierwsze: co stanie się z nieruchomością, której senior nie jest już właścicielem? Kto będzie wypłacał seniorowi świadczenia pieniężne? Czy spadkobiercy zmarłego będą do tego zobowiązani? A co jeśli Pan Romek nie miał spadkobierców, a mieszkanie przejmie gmina lub Skarb Państwa? Wreszcie: czy emeryt będzie mógł wciąż mieszkać w tym lokum? Na te pytania odpowiadamy wspólnie z Małgorzatą Rosińską, Kierowniczką Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »