Jest ich kilka w całej Polsce. Jeden z tajemniczych budynków wystawiony na sprzedaż

W całej Polsce znajduje się kilka takich konstrukcji, które trochę przypominają bloki z wielkiej płyty, a trochę wieże. Jeden z nich właśnie został wystawiony na sprzedaż. Do czego służą? Rozwiązanie zagadki jest proste: to telewizyjne wieże.

Podobne budynki znajdują się w okolicach Mławy, Połczyna-Zdroju, bądź w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie służą do tego samego – nadawania telewizji naziemnej.

Budynek na sprzedaż

Oferowana potencjalnym nabywcom wieża należy zaś do większego kompleksu budynków wystawionych na sprzedaż przez Orange. Całość znajduje się w Siemianowicach Śląskich i kosztuje ponad 4,7 mln złotych. Nabywca poza wieżą o powierzchni 863 metrów kwadratowych zostanie właścicielem budynku biurowego, magazynowego, garażu oraz miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Wieża nadal pełni swoją podstawową funkcję i przyszły nabywca, kupując całą nieruchomość, musi liczyć się z okresową umową dzierżawy. To oczywiście, niejedyna tego typu konstrukcja w kraju. Najwyższą wieżą telewizyjną w Polsce jest Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Święty Krzyż w Nowej Słupi na Łysej Górze. Mierzy ona 157 m, a wybudowana została w 1966 roku.

Wieża telewizyjna

Budynek w Siemianowicach Śląskich został wybudowany w 1957 roku i liczy 15 kondygnacji. Jego infrastruktura należy do ogólnopolskiego systemu nadawczego rozwijanego od lat 50. Współtworzy je 18 konstrukcji wysokościowych, na których są osadzone nadajniki.

Powyżej siostrzana wieża znajdująca się w Mławie

– Sprzedaż budynku jest elementem realizowanej przez Orange Polska strategii optymalizacji zasobów nieruchomościowych. Pozyskane w ten sposób środki firma inwestuje w rozwój usług telekomunikacyjnych – podaje biuro prasowe Orange cytowane przez serwis businessinsider.com.pl.

Źródło: Orange

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »