Jest 24 razy wyższy niż szeroki – najcieńszy wieżowiec Nowego Jorku na ukończeniu

Jego szacunkowy koszt może wynieść nawet miliard dolarów, a przez pewien czas nie było pewne nawet czy zostanie ukończony. Ale jak informuje wykonawca, praca nad “najcieńszym” wieżowcem Nowego Jorku zakończą się pod koniec 2020 roku.

Pierwsi właściciele apartamentów mają wprowadzić się już latem 2020 roku, natomiast wszystkie prace mają się zakończyć do końca przyszłego roku. Obecnie kończą się ostatnie prace związane z budową elewacji i wykańczania dachu. Przede wykonawcą jeszcze szereg prac wykończeniowych wewnątrz.

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej

Niezwykły budynek znajduje się w tzw. alei miliarderów, gdyż na apartament położony między Szóstą i Siódmą dzielnicą mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Przykładem niech będzie zakup penthouse’u na 238 milionów dolarów przez miliardera Kena Griffina. Przytoczony apartament znajduje się w bliskim sąsiedztwie, bo na 220 Central Park South.

Nie podano jeszcze do oficjalnej informacji, ile będą kosztować apartamenty położone najwyżej w budynku 111 West 57th Street, ponieważ do ich ukończenia został jeszcze ponad rok. Ale ceny pierwszych sprzedanych mieszkań położonych najniższej wynoszą od 16 do 57 milionów dolarów.

Co ciekawe. Budynek powstaje od 2014 roku – tak długi okres budowy wynika z czasową utratą finansowania. W budowy wycofał się w połowie procesu budowlanego kluczowy inwestor i prace musiały zostać wstrzymane, a na szczęście prace wznowiono wraz z nowym inwestorem w 2017 roku.

Najcieńszy budynek Manhattanu

To co wyróżnia wieżowiec 111 West 57th Street, zwany również Steinway Tower, to jego hipnotyzujące proporcje. Budynek jest dokładnie 24 razy dłuższy niż szerszy. Jego niezwykła linia wraz z lokalizacją niemal na osi wzdłużnej Central Parku tworzy niesamowity spektakl dla obserwatora jak również dla przyszłych lokatorów.

Wizualizacja fasady budynkuWizualizacja fasady budynku materiały prasowe / http://111w57.com

O tym jak bardzo przyciąga wzrok przechodniów budynek o takich niecodziennych proporcjach mogą się przekonać warszawiacy podziwiający budynek Cosmopolitan znajdujący się na osi ulicy Emilii Plater. Budynek widoczny od strony tej ulicy wydaje się niezwykle smukły, co może dać wyobrażenie o ostatecznym wrażeniu jakie może tworzyć Steinway Tower.

Wykonawca przewidział dla klientów 60 apartamentów do kupienia, a sam budynek ma 80 piąter o różnej wysokości. Część z nich jest przewidziana na dodatkowe atrakcje dla mieszkańców, takich jak basen, siłownia czy strefa SPA. Zupełnie tak samo jak w polskiej Złotej 44.

źródło: businessinsider.com

Autor:

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »