Jakie czekają nas zmiany w 2012 roku na rynku nieruchomości?

Po pierwsze zakończy się program rządowy „Rodzina na Swoim”, wnioski do skorzystania z niego będą przyjmowane tylko do końca 2012 roku. Po drugie nowy rok prawdopodobnie przyniesie kolejne spadki cen powierzchni mieszkaniowej oraz zmniejszenie ilości transakcji, szczególnie na rynku wtórnym. Według ekspertów, spadnie ilość nowych inwestycji. Zachowania klientów w dużej mierze uzależnione będą od ogólnej sytuacji gospodarczej. Spadek zamożności odbije się na większym zainteresowaniu lokalami mniejszymi oraz nieruchomościami znajdującymi się na peryferiach miast. Prognozowane jest, że największe wzięcie wśród nabywców będą miały mieszkania małe; dwu i trzy pokojowe. Więcej w artykule HomeBroker ze źródła BankierPress na stronie www.bankier.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »

Marzec 2025 to kolejny miesiąc korekty cen materiałów budowlanych

Cytat “Trwająca już półtora roku stabilizacja dynamiki cen materiałów budowlanych na niewielkim minusie zdaje się nie mieć końca. W lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak już miesiąc później sytuacja wróciła do normy. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż przesuwa się w czasie, co jednak w obecnej sytuacji rynkowej ma swoje uzasadnienie.”

Przeczytaj więcej »