Jakby wyglądały sypialnie czarnych charakterów z bajek Disneya, gdyby istnieli?

Jak wyglądałyby sypialnie Czarownicy ze “Śpiącej królewny”, Urszuli z “Małej syrenki”, czy chociażby pokój złego Dżafara? Nad tą kwestią pochylił się jeden z amerykańskich serwisów – Angie List – łączący specjalistów budowlanych bezpośrednio z klientami. Zobaczcie sypialnie złych charakterów.

Sypialnia Czarownicy (“Śpiąca Królewna”, “Czarownica”)

W pierwszej sypialni twórcy inspirowali się głównie postacią ze słynnej bajki z 1959 roku oraz filmem “Czarownica” z Angeliną Jolie w tytułowej roli. Liczne poroża zawieszone na ścianach oraz umieszczone w żyrandolu są nawiązaniem do charakterystycznej fryzury czarownicy.

Pokój Czarownicy inspirowany bajką Śpiąca KrólewnaPokój Czarownicy inspirowany bajką Śpiąca Królewna materiały prasowe / Angie List

Kolory wykończeń i ścian są przywodzą na myśl szaty, które nosiła tytułowa Czarownica – czerń i fiolet. Kluczowe są również ekscentryczne złote dodatki, takie jak ława kawowa na pozłacanych mackach czy zwisające z sufitu lampy. Jest też duża złota klatka. – Nie byłby to pokój Czarownicy bez jej zaufanego kruka, Diablo – wyjaśnia zespół Angie List.

Sypialnia Cruelli De Mon (“101 Dalmatyńczyków”)

Sypialnia znanej ze swej miłości do futer Cruelli charakteryzuje się prostymi liniami i paroma kontrastowymi dodatkami inspirowanymi czarnym charakterem z filmu. Białe ściany i czarne ciężkie zasłony nawiązują charakterystycznego płaszcza Cruelli De Mon, a czerwone dodatki – do jego podszewki.

Sypialnia inspirowana filmem (101 Dalmatyńczyków)Sypialnia inspirowana filmem (101 Dalmatyńczyków) materiały prasowe / Angie List

Z oryginalnej scenografii wzięto natomiast czerwony telefon (choć nieco bardziej nowoczesny), stoliki nocne oraz pikowany zagłówek łóżka są czarne. – Dołączyliśmy jej słynne białe futro, a także dywan z nadrukiem we wzór sierści dalmatyńczyków – dodają eksperci odpowiedzialni za aranżację.

Sypialnia Złej Królowej (“Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”)

– Zła Królowa w “Królewnie Śnieżce” może być okropna, ale z pewnością ma styl. Cóż, przynajmniej dopóki nie zmieni się w wiedźmę – twierdzą twórcy poniższej aranżacji. Głównymi kolorami są przede wszystkim zielony oraz fioletowy, barwy królowej.

Sypialnia Złej Królowej inspirowana filmem Królewna Śnieżka i siedmiu kransoludkówSypialnia Złej Królowej inspirowana filmem Królewna Śnieżka i siedmiu kransoludków materiał prasowy / Angie List

Całość uzupełnia złote jabłko, które w dzisiejszych czasach z pewnością byłoby bardziej glamour niż dawniej oraz waza z piórami pawia. Znakiem rozpoznawczym jest również lustro. To nawiązanie do oryginału znanego z bajki oraz korony władczyni.

Sypialnia Urszuli  (“Mała Syrenka”)

Pokój znanej z filmu animowanego “Mała Syrenka” wiedźmy Urszuli nawiązuje rzecz jasna do oceanów i mórz. W jej sypialni nie mogło zabraknąć akwarium oraz licznych ozdób morskich w postaci muszli i koralowców.

Pokój Urszuli inspirowany filmem animowanym Mała SyrenkaPokój Urszuli inspirowany filmem animowanym Mała Syrenka materiały prasowe / Angie List

Szaroniebieski wzór tynku na ścianie za łóżkiem jest oczywiście inspirowany morskimi falami. A białe lampiony po jednej ze stron nawiązują do białych sieci rybackich. – Współczesna Urszula byłaby jak ryba wyrzucona z wody – podpowiadają twórcy.

Sypialnia Dżafara (“Aladyn”) 

Dżafar był złym czarownikiem i głównym przeciwnikiem Aladyna w filmie animowanym z 1992 roku. Czarownik miał zamiłowanie do przepychu i orientalnych ozdób – propozycja aranżacji jego sypialni nie powinna więc dziwić.

Sypialnia Dżafara inspirowana filmem animowanym AladynSypialnia Dżafara inspirowana filmem animowanym Aladyn materiały prasowe / Angie List

Złote dodatki i drogie tkaniny podkreślają dobrobyt jakim otaczał się Dżafar, a orientalne rośliny i charakterystyczne przesłony na oknach odzwierciedlają arabskie korzenie czarownika. Całość uzupełnia ogromny perski dywan oraz charakterystyczny łuk wzorowany na wielu arabskich budynkach, np. na bramie Isztar.

źródło: Angie List

źródło:

Autor: Bartłomiej Baranowski

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »