Jak ulokować pieniądze, żeby zarobić?

Zanim zadecydujemy się na wynajem mieszkania, należy dokładnie przeanalizować cel inwestycji i sporządzić dokładny plan. Obecnie na rynku nieruchomości liczba transakcji spada. Przyczyny tego można upatrywać w coraz gorszej sytuacji ekonomicznej, trudnościami z pozytywnym rozpatrzeniem wniosków kredytowych czy niepewną sytuacją na rynku pracy. Niektórzy jednak mogą wyciągnąć z tej sytuacji pozytywy, ponieważ osoby, których nie stać na zakup własnych czterech ścian, muszą je wynajmować od innych.

Więcej informacji w artykule Agnieszki Grotkowskiej, Dyrektora ds. Projektów Specjalnych, Domiportal.pl, opublikowanym na portalu www.gazetaprawna.pl, bezpośrednio pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »