Jak przygotować mieszkanie pod wizytę online?

Jeśli chcemy wystawić mieszkanie na sprzedaż lub na wynajem, należy zadbać o to, aby efektownie się prezentowało i dzięki temu szybko znalazło nabywcę. Podpowiadamy, co warto zrobić, gdy w ramach zalecenia “zostań w domu”, nie mamy możliwości zakupu dodatków, które by uatrakcyjniły wystrój mieszkania.

Niezależnie od tego czy zajmujemy się sprzedażą lub wynajęciem mieszkania sami czy robimy to z pomocą agencji nieruchomości, trzeba pomieszczenia odpowiednio przygotować, zanim będą mogli je zobaczyć przyszli lokatorzy.

Najważniejsze zasady

Pierwsza z nich to porządek, bo nikt nie kupi lub wynajmie brudnego i zagraconego mieszkania. Należy zatem:

  • Usunąć stare i zniszczone meble oraz poplamione dywany,
  • pochować lub wynieść rodzinne bibeloty, a w łazience niepotrzebne kosmetyki,
  • odkurzyć wszystkie pomieszczenia (łącznie ze ścianami),
  • umyć okna oraz uprać zasłony lub firany (jeśli pozostaną),
  • umyć podłogi, szafki w kuchni, urządzenia sanitarne w łazience (czyli wannę lub kabinę, umywalkę, sedes). Pamiętajmy, że kuchnia i łazienka, to pomieszczenia, na które przyszli lokatorzy zwracają szczególną uwagę, więc powinny one lśnić czystością.

Kolejna kwestia to stworzenie wrażenia, że prezentowane pomieszczenia są przestronne i funkcjonalne. Warto więc poprzestawiać w odpowiedni sposób meble i dodatki. Najlepiej zatem, aby duże meble stały pod ścianą, a środek był możliwie wolny. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń mieszkania.

Należy też zwrócić uwagę na światło, zarówno naturalne i sztuczne. Jeśli w pomieszczeniach jest niewiele okien, warto zdjąć firanki. Oświetlenie górne, kinkiety i lampy stojące powinny być idealnie czyste. Jeśli mamy w domu jakieś ładne i zadbane kwiaty to warto je wyeksponować.

Przygotowanie zdjęć

Po zakończeniu tego etapu przygotowań mieszkanie nadaje się do sfotografowania. Specjaliści z tej dziedziny podpowiadają, że najlepiej robić zdjęcia w godzinach porannych lub popołudniowych, gdyż w tym czasie łatwiej osiągniemy efekt właściwe oświetlonych kadrów. Ponadto, aby na zdjęciach nie dominował sufit lub podłoga należy ustawić aparat na wysokości wzroku osoby siedzącej na krześle. Co więcej, poszczególne kadry nie będą „płaskie”, jeśli staniemy w narożu pomieszczenia i z tego miejsca zrobimy kilka ujęć.

Jakość tak otrzymanych zdjęć można jeszcze poprawić – wyostrzyć i zwiększyć intensywność kolorów – korzystając np. z funkcji dostępnych na smartfonie (jeśli zdjęcia wykonane zostały za pomocą telefonu).

Prezentacja mieszkania online

Ze względu na obecną sytuację związaną ze stanem zagrożenia epidemicznego, przyszły lokator lub najemca nie ma możliwości bezpośredniego obejrzenia nieruchomości na miejscu. Warto więc korzystać z rozwiązań, jakie daje nam nowoczesna technologia.

Wiele agencji nieruchomości oferuje m.in. usługą wideokonferencji – umożliwia ona zdalną wizytę w interesującym nas mieszkaniu. Jest także szereg aplikacji, które dzięki opisom, obrazom i wideo sprawiają, że udamy się w wirtualny spacer po nieruchomości.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Szybciej nadpłacamy hipoteki. Oto najnowsze dane

Cytat “Miano rekordowego roku pod względem skali nadpłat kredytów hipotecznych zyskał 2022 r. Kredytobiorców do pośpiechu skłoniły wówczas efekty szybkich podwyżek stóp procentowych. Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej wskazują, że w tym roku możliwy do osiągnięcia jest drugi wynik w historii.”

Przeczytaj więcej »