Nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia a potem karnawał – okres hucznych imprez. Wielu z nas ma do czynienia wtedy z wielbicielami głośnej, nocnej celebracji. Okazuje się, że w przepisach prawnych nie ma zawartej normy regulującej funkcjonowanie “ciszy nocnej”, jednak rozwiązanie kwestii “hałasów nocnych” znajdziemy w art. 51 Kodeksu Wykroczeń. Przepisy dotyczące tego zagadnienia znajdują się również w art. 144 Kodeksu Cywilnego . Wykładnia prawa nie wskazuje jednak rozwiązań jednoznacznych, kwestia naruszenia ciszy nocnej zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia, a więc od tolerancyjności sąsiadów. Jak zachować się gdy granica ta zostanie przekroczona podpowiada Tomasz Ludwik Krawczyk, adwokat, wspólnik kancelaria Drzewiecki, Tomaszek & Wspólnicy w artykule GB na stronie www.ekonomia24.pl – link do artykułu.
Obowiązkowe szkolenie dla pośredników w obrocie nieruchomościami z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML].
Obowiązkowe Szkolenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML] zgodnie z art. 52.1. nakłada na pośredników w obrocie nieruchomościami