Informacja od kolegów z Rzeszowa z PSDRN

Informacja od Kolegi Jaromiła Rajzera. Tak jak obiecałem poniżej krótkie info ze spotkań w sprawie licencji.
W dniu 01.03.2010r. delegacja PSPiDRN (Podkarpackie Stowarzyszenie Pośredników i Doradców Rynku Nieruchomości) w składzie:
– Jagoda Samborska
– Jaromir Rajzer
– Beata i Wiesław Kwaśniak
odbyła robocze spotkanie z p. Janem Burym – Wiceministrem Skarbu, posłem na sejm (PSL). W spotkaniu brał również udział Mirosław Karapyta – Wojewoda Podkarpacki . W trakcie spotkania przedstawiono argumenty na rzecz obrony zawodu pośrednika. Złożono stosowne oficjalne pisma zarówno od lokalnego stowarzyszenia , jak i PTEiDRN . Pan Minister zadeklarował zainteresowanie sprawą. W trakcie spotkania przyznał , iż likwidacja naszego zawodu mogłaby być decyzją pochopną trudną do odbudowania . Zachęcał do podejmowania dalszych rozmów z posłami wszystkich klubów.

Kolejne spotkanie odbyło się w dniu 22.03.2010r. z p. Grażyną Gęsicką – poseł na sejm, przewodnicząca klubu parlamentarnego PiS , była Minister Rozwoju Regionalnego.
Skład delegacji PSPiDRN:
– Jaromir Rajzer
– Jagoda Samborska
– Beata Kwaśniak
Przebieg spotkania miał podobny charakter. Złożono oficjalne pisma, przedstawiono argumenty środowiska pośredników. Pani Poseł ze zrozumieniem wysłuchała naszego stanowiska. Obiecała, że jeśli potrzeba zgłosi naszego przedstawiciela jako eksperta społecznego do prac komisji infrastruktury. Zachęcała do dalszych rozmów z posłami oraz zainteresowania sprawą mediów. Wcześniej odbyliśmy spotkanie z p. Krystyną Skowrońską – poseł na sejm (PO) W najbliższych planach mamy organizację spotkań z :
– Zbigniewem Rynasiewiczem – poseł na sejm (PO) , przewodniczący komisji infrastruktury,
– Tomaszem Kamińskim – poseł na sejm , wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego SLD

Jarosław Rajzer

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »