Ile kosztują załączniki do umowy pośrednictwa?

Obowiązkiem pośrednika jest poinformowanie klienta o sposobie i terminie wykonania prawa odstąpienia od umowy pośrednictwa. Brak takiego pouczenia może mieć bolesne konsekwencje – utratę prawa do wynagrodzenia, nawet wtedy, gdy pośrednik wykonał pracę. O tym, jakimi załącznikami poinformować klienta o jego prawie, pisze Piotr Dobrowolski.

Czytaj artykuł

Autor:

Piotr Dobrowolski

Radca prawny, specjalista z zakresu prawa nieruchomości. Ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, wykładowca na kierunkach związanych z pośrednictwem, zarządzaniem, inwestowaniem i wyceną nieruchomości. Współpracuje ze środowiskiem pośredników w obrocie nieruchomościami. Doradza w procesach inwestycyjnych, prowadzi audyty nieruchomości. Od 12 lat związany z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2024.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Meldunek może zablokować sprzedaż mieszkania? Kupujący się boją

Cytat “Obowiązek meldunkowy stanowi relikt minionej epoki, który we współczesnych czasach ma niewiele wspólnego z faktycznym miejscem zamieszkania obywateli. Mimo to może on stanowić istotne utrudnienie dla sprzedających nieruchomość, bowiem – choć fakt zameldowania nie blokuje takiej transakcji, to może skutecznie zniechęcić kupujących.”

Przeczytaj więcej »

Pomoc przy wkładzie własnym, a nie spłacie kredytu. Eksperci proponują inne podejście do programu mieszkaniowego

Cytat “Gigantyczne zainteresowanie “Bezpiecznym kredytem 2 proc.”, wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej “Kredytu na start 0 proc.” obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.”

Przeczytaj więcej »