Gdyby nie PKP – ubyłoby 700 hektarów gruntów pod program Mieszkanie Plus

Nie jest tajemnicą, że istotny wpływ na program Mieszkanie Plus mają właśnie Polskie Koleje Państwowe. To własnie PKP przeznaczyło na rzecz programu już 600 hektarów, a w najbliższej przyszłości dorzuci jeszcze 118 hektarów.

Zgodnie z umową jaką zawarły PKP oraz Krajowy Zasób Nieruchomości, spółka ma przeznaczyć kolejne 138 nieruchomości na rzecz KZN. Łącznie będzie to ilość 118 hektarów.

Grunt pod Mieszkanie Plus

Działki przekazane przez PKP do KZN mają być wykorzystane pod budowę budynków w ramach programu Mieszkanie Plus. Do tej pory PKP przekazało prawie 258 nieruchomości o łącznej powierzchni 600 hektarów. Szacowana wartość przekazanego gruntu to niemal 1,3 miliarda złotych.

Według danych spółki, przekazany grunt znajdował się głównie w miastach powyżej 20 tysięcy oraz największych metropoliach takich jak Kraków, Gdańsk i Warszawa.

 Krajowy Zasób Nieruchomości

Od czasu uchwalenia ustawy o KNZ grunt pod program Mieszkanie Plus przekazały takie instytucje i spółki jak PKP, Lasy Państwowe, Agencja Mienia Wojskowego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Do 27 kwietnia z puli 711 miast liczących poniżej 20 tys. mieszkańców przeanalizowano 590 miast i wstępnie wytypowano 138 nieruchomości o powierzchni wynoszącej ponad 118 ha

– rzecznik prasowy PKP SA Michał Stilger.

Źródło: Bankier.pl

Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157745,23366498,gdyby-nie-pkp-ubyloby-700-hektarow-gruntow-pod-program-mieszkanie.html

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »