Gala Lider Nieruchomości Otodom 2020 już wkrótce!

Prestiżowe wydarzenie dla branży nieruchomości zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy wtorek po raz kolejny wręczymy nagrody najlepszym z najlepszych. Podczas gali “Lider Nieruchomości Otodom” poznamy laureatów tegorocznej edycji, czyli najlepsze biura nieruchomości z całego kraju oraz Pośrednika Roku. Dołącz do nas w transmisji live 27 października o godzinie 18:00!

Czym jest “Lider Nieruchomości Otodom”?

To unikatowa inicjatywa, którą stworzyliśmy z myślą o korzyściach dla biur nieruchomości i całego rynku nieruchomości. Przeprowadzamy wieloetapowe badanie – to pozwala zagwarantować uczestnikom, ale także odbiorcom portalu Otodom, że wyniki są rzetelne i wiarygodne.

Jaka myśl przyświecała nam przy tworzeniu “Lidera Nieruchomości Otodom”? To nie tylko polecenie najlepszych specjalistów z branży innym osobom. Wyróżnienie kompetentnych profesjonalistów ma na celu promowanie dobrych praktyk w zawodzie.

To tylko kilka właściwych kierunków działania – z pewnością sami wiecie, jak bardzo istotne są one w codziennej pracy. Dzięki nim zyskujecie również rekomendacje od innych klientów i dobre opinie w sieci. Oficjalne polecenie biura, które prowadzi takie praktyki, wzmocni pozycję firmy na rynku.

To konkurs, który powstał dzięki zapytaniom naszych klientów. Od wielu lat pytają nas: działacie w całej Polsce i znacie większość agencji, więc kto jest najlepszym pośrednikiem? Chcieliśmy zorganizować ranking już od dawna i udało się to we współpracy z agencją IQS. Pytano nas, jakie kryteria przyjmowaliśmy przy tworzeniu rankingu, ponieważ agenci chcą przygotować się do następnych edycji. Nie mogliśmy sobie wymarzyć nic lepszego, niż podnoszenie standardów obsługi klienta w biurach nieruchomości – mówiła na Gali “Lider Nieruchomości Otodom” 2019 Monika Rudnicka, General Manager Otodom.

Jakie kryteria braliśmy pod uwagę w “Lider Nieruchomości Otodom”?

Wiedzieliśmy, że taka inicjatywa wymaga maksymalnego przygotowania. Dlatego współpracujemy z agencją IQS. Konkurs został opracowany przez agencję badawczą przy udziale Rady Doradczej Otodom. Przeprowadzaliśmy go w 3 etapach:

  1. Biura zgłaszające się do inicjatywy wysyłały swoje oferty. W pierwszym etapie wykorzystano metodę CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview). Opiera się na przeprowadzeniu wywiadu z wykorzystaniem odpowiedniej strony internetowej. Podczas oceniania ofert agencja sprawdzała dane takie jak liczba wszystkich pracowników czy liczba transakcji przeprowadzonych w 2019 roku. Zadawaliśmy także pytania otwarte. Zebrane dane oceniał algorytm, który później obliczał wskaźniki.
  2. W drugim etapie agencja przeprowadzała badanie jakościowe. W tym celu udostępniliśmy IQS dane generowane z naszego systemu. W badaniu jakościowym uwzględniane były: logo firmy, zdjęcie agenta, dodatkowe parametry zawarte w ofertach, a także zdjęcia i jakość samej oferty. Nie bez znaczenia było również dokładne przestrzeganie regulaminu Otodom. Po ukończeniu badania jakościowego wyłoniliśmy kandydatów, którzy przeszli do ostatniego etapu.
  3. Trzecim etapem było badanie wykonane przez Tajemniczych Klientów, którzy sprawdzali, czy oferta i badanie jakościowe zgadza się z faktycznym doświadczeniem obsługi. Badanie przeprowadzono metodą CATI (ang. Computer-Assisted Telphone Interview) – czyli wywiadu komputerowego i rozmowy telefonicznej. Audytor dokonywał oceny obsługi i oferty.

W zeszłym roku udało nam się na tej podstawie wyłonić laureatów z 16 województw, a także przyznać nagrodę dla najlepszego biura nieruchomości prowadzącego działalność ogólnopolską i dla najlepszego pośrednika, który z kolei był wskazywany przez innych uczestników. To z tą osobą chcieliby dokonać “interesu życia”.

Nagrodą była kampania PR promująca biuro w mediach i kampania billboardowa w regionie, w którym mieści się firma.

Do czego przyda Ci się ranking “Lider Nieruchomości Otodom”? 

Choć wspólne świętowanie samo w sobie jest przyjemnością, ranking będzie też niezwykle korzystny w Twojej codziennej pracy. Jeżeli wziąłeś udział w rywalizacji, otrzymasz darmowe zestawienie najlepszych biur. W innym wypadku możesz sprawdzić ich ofertę biur, które zajęły 3 pierwsze miejsca i przekonać się, dlaczego akurat oni wygrali w swoim województwie. To doskonały sposób na budowanie strategii z uwzględnieniem działań konkurencji. 

A jeżeli zwyciężysz w swoim województwie, poszukujący będą mogli ekspresowo wyszukać rekomendację Twojego biura i skontaktować się z Tobą, bo będzie o Tobie głośno.  Poza tym otrzymasz wartościowe nagrody, które wypromują Twoją firmę.

Udział gwarantuje wygranym biurom przede wszystkim promocję swojej działalności. Ponadto statuetki, certyfikaty, emblematy oraz materiały promocyjne, czyli wszystko to, czym będziecie mogli pochwalić się później w swoich kanałach społecznościowych.

Wiemy, jak ważny jest dla Was profesjonalny wizerunek, dlatego dla laureatów przewidziana została kampania PR-owa obejmująca publikacje w mediach ogólnopolskich i branżowych, np. w Gazecie Wyborczej czy w Polityce, oraz kampanię billboardową w mieście, w którym znajduje się siedziba laureata.

Gala i badanie zaufanej agencji sprawiają, że zawód pośrednika zyskuje jeszcze większy prestiż, a klienci biur otrzymują jasny komunikat: liczy się kompetencja i profesjonalne podejście.

Dlaczego warto oglądać galę? Sprawdź, gdzie znajdziesz transmisję

  • Podczas uroczystej gali dowiesz się, kim są laureaci tegorocznej edycji rankingu.
  • Jeżeli reprezentujesz biuro nieruchomości, sprawdź, czy wygrałeś w swojej kategorii!
  • Jeżeli jesteś deweloperem, sprawdź, z którym biurem warto współpracować w Twoim regionie!
  • To unikatowe dane z całego polskiego rynku nieruchomości.
  • Na Gali zostaną zaprezentowane ciekawe dawne, które z pewnością będą atrakcyjne dla wszystkich zainteresowanych rynkiem nieruchomości.

W tym roku gala odbędzie się online 27 października o godzinie 18:00, w mediach społecznościowych Otodom i na otodom.pl. Dzięki temu Gości na Gali będzie jeszcze więcej!

Uroczyste wydarzenie poprowadzi Olivier Janiak i Monika Rudnicka (General Manager Otodom), a dane rynkowe zaprezentuje Jarosław Krawczyk (PR Otodom). 

Czeka nas wiele emocjonujących momentów. Nie może Was tam zabraknąć! Liczymy na Waszą aktywność podczas gali – zapraszamy do interakcji w mediach społecznościowych. 

O szczegółach informujemy na bieżąco w wydarzeniu na Facebooku. Oglądaj galę na Facebooku lub YouTube. Transmisja odbędzie się również na grupie Akademia Rozwoju Agenta na Facebooku.

Już teraz zapraszamy również do udziału w przyszłorocznym konkursie – przygotuj się zawczasu, aby zdobyć tytuł Lidera Nieruchomości Otodom 2021!

Autor: Dorota Dwornik

Link do artykułu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów