Elon Musk sprzedał jeden ze swoich domów za niemal 4 mln dolarów

zdjęcie ofertowe / realtor.com
Założyciel firm SpaceX oraz Tesla sprzedał jeden ze swoich domów w Los Angeles. Futurystyczny budynek w spokojnej okolicy szukał nowego właściciela ponad sześć miesięcy. Elon Musk chciał za dom pół miliona dolarów więcej.

Nieruchomość została wystawiona pierwotnie na sprzedaż jeszcze w lutym br. za kwotę około 4,5 mln dolarów. Co ciekawe, przedsiębiorca nigdy oficjalnie nie mieszkał w tym domu, gdyż posiada dużo większą rezydencje w dzielnicy Bel Air.

Rezydencja w Los Angeles

Wspomniana nieruchomość zlokalizowana w zachodniej części Los Angeles została w 2014 kupiona dla jego ówczesnej żony – Talulah Riley. W akcie własności jest wymieniona również matka aktorki – Una. Nieruchomość znajduje się w jednej z dzielnic Miasta Aniołów – Brentwood.

Dom o powierzchni ponad 285 m2 posiada 4 sypialnie i 3 łazienki oraz niesamowity widok na kanion, ocean oraz panoramę Los Angeles. Trójkątny rzut budynku przypomina futurystyczny samolot, lecz projektanci starali się w ten sposób stworzyć najbardziej przemyślane wnętrze, które wykorzystywałoby atuty trójkątnej działki.

Widok na Los AngelesWidok na Los Angeles realtor.com

Budynek posiada oddzielną jadalnię, sypialnię typu master wraz z bezpośrednim wyjściem do ogrodu z basenem oraz strefę SPA.

Transakcja sprzedaży

Za obsługę transakcji odpowiadali David Kramer i Andrew Buss z uznanego w Kalifornii biura Hilton & Hyland. Cena ofertowa wynosiła pierwotnie 4.449 mln dolarów – za nieruchomość ostatecznie zapłacone zaledwie 3.925 mln dolarów, czyli około 15,7 mln złotych. Elon Musk nabył nieruchomość za kwotę 3.695 mln dolarów, czyli zarobił na tej transakcji jedyne 230 tys. dolarów.

Według doniesień variety.com, kupcami nieruchomości zostali dyrektor produkcji telewizyjnych i filmowych, Jason Winer oraz aktorka Jackie Seiden. Jednakże przedstawiciele tej pary temu zaprzeczają. Stroną odpowiedzialną za zakup był Jack Graniti z biura nieruchomości Pacifica West Properties i również nie zdradza tożsamości klienta.

źródło: realtor.com; variety.com

Autor: Bartłomiej Baranowski

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »