Ekspektatywa własnościowego-spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego

Rafał Szczeponek

Bułka z masłem czy spacer po polu minowym? Niektórzy pośrednicy uważają, że ekspektatywa własnościowego-spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego to jedno z łatwiejszych wyzwań transakcyjnych. Tymczasem mogą się pojawić pewne problemy, których nikt się nie spodziewa. O ewentualnych komplikacjach i kruczkach prawne przy sprzedaży lokali opowiada Rafał Szczeponek, prawnik oraz pośrednik z zamiłowania.
Autor:
Rafał Szczeponek
Prawnik, pośrednik z zamiłowania i przekonania, prowadzi własne biuro nieruchomości od 2006 r., szkoli na kursach licencyjnych F PPRN, seminariach i na szkoleniach zamkniętych, zwłaszcza z zagadnień prawnych obrotu nieruchomościami i pośrednictwa w ramach projektu Szkola.Nieruchomosci.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Rafała Szczeponka- link
Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 1/2018 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »