Duże mieszkanie – bardziej ekonomiczne i lepsza inwestycja na przyszłość

Duże mieszkanie – bardziej ekonomiczne i lepsza inwestycja na przyszłość

 Duże mieszkanie w bloku to nie tylko prestiż, to również duże możliwości. Czy warto zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na kilku metrach dodatkowej przestrzeni i jak wykorzystać większą powierzchnię mieszkania. Podpowiadamy!

Program MDM był idealnym czasem, dla osób które chciały kupić większe mieszkanie. Umożliwiał kupno większego lokalu w lepszej lokalizacji osobom mogącym sobie pozwolić na zakup. Warto było z tego skorzystać, bo większe mieszkanie to dobry wybór. 

Im więcej tym bardziej ekonomicznie

Dlaczego warto zainwestować większe środki w czasami kilka metrów przestrzeni więcej? Chociażby z powodu ekonomii. Niezależnie od rynku – wtórnego bądź pierwotnego – mieszkania o większej powierzchni w przeliczeniu na metry kwadratowe są tańsze.

Przykładowo. Kupując mieszkanie 80-100 metrowe za metr zapłacimy znacznie mniej, niż gdy kupimy kawalerkę. Bywa, że różnica w cenie nabytego metrażu może być niewielka za to komfort zauważalnie lepszy. Zwłaszcza, gdy mieszkanie jest kupowane na użytek, a nie inwestycyjnie.

Większe pokoje dla dzieci

Większa powierzchnia mieszkania jest niezwykle ważna, gdy nieruchomość będzie zamieszkiwała rodzina. Duże znaczenie ma zwłaszcza wielkość dziecięcych pokoi. Te powinny być możliwie jak największe. Większe nawet niż sypialnia rodziców.

Dlaczego? Jak piszą eksperci – dzieci spędzają w swoich pokojach zdecydowanie więcej czasu niż rodzice w sypialni. W swoich pokojach nie tylko się bawią, ale i przyjmują kolegów oraz odrabiają lekcje. Inwestycja w powierzchnię mieszkania jest inwestycją w przyszłość i komfort dzieci!

Inwestycja na lata

Duże mieszkanie brane na kredyt będzie przez wiele lat obciążeniem dla domowego budżetu. Ale warto pamiętać o tym, że mieszkanie, które zostało kupione początkowo dla siebie w późniejszym terminie może posłużyć jako mieszkanie pod wynajem lub jako nieruchomość na sprzedaż.

Zakupione mieszkanie na obecnych przedmieściach za np. 20 lat może być uznawane za dalsze centrum. To świetna okazja do inwestowania. A za większe mieszkanie można zażądać dużo więcej!

Nic nie stoi na przeszkodzie by większe mieszkanie np. dodatkowo podzielić by je wynajmować nawet kilku osobom bądź wydzielić dzieciom na osobne mieszkanie. W przypadku małych lokali nie będzie to możliwe.

Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej Patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »