Drugi dzień sesji Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN w Kazimierzu Dolnym.

P1240406
W drugim dniu seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN uczestnikom sesji została zaprezentowana przez przedstawicieli Raiffeisen Polbank propozycja usług finasowych dla zarządzających wspólnotami mieszkaniowymi a także związanych kredytowaniem obrotu nieruchomościami. Więcej informacji patrz LINK
ZBI_2128
Obecnie zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi interesują się nie tylko zarządcy ale także przedstawiciele innych zawodów w tym pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jako usługi wzbogacającej portfel usług i będącej dodatkowym źródłem przychodów. Problematykę obsługi wspólnot mieszkaniowych przedstawiła Pani Maria Kowalska, wieloletnia ekspertka rynku nieruchomości, zajmująca się w szczególności zarządzaniem wspólnot mieszkaniowych, wieloletni prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych, prawnik. Uczestnicy sesji jeśli jeszcze nie posiadają Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN otwierają sobie drogę do zdobycia tego prestiżowego Certyfikatu.
P1240425

 

Patroni

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »