Odbyło się seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Kazimierz Dolny 15-16 września 2012 rok

W drugim dniu wykład poprowadziła Pani mec. Aleksandra Zwolska

Zakończyła się kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości Nieruchomości PTEiDRN. Wzięło w niej udział blisko stu uczestników. Prawie czterdzieści osób to nowi kandydaci ubiegający się o renomowany tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Wręczono Certyfikaty Doradcy Rynku Nieruchomości nowym 19 specjalistom z całego Kraju.

W pierwszym dniu seminarium realizowany był bardzo intensywny program zakończony znacznie po godzinie 19 wieczorem. Podstawę stanowił znakomity wykład pani dr Urszuli Słowik temat wykładu ” Opłacalność inwestycji – czyli jak sprawdzić czy to co zamierzamy jest osiągalne” Zakres tego seminarium objął elementy niezbędne do przygotowania i opracowania projektu inwestycyjnego, zarówno w aspekcie teoretycznym jak i co najważniejsze praktycznym. Słuchacze pozyskali wiedzę w zakresie metodologii projektów inwestycyjnych oraz nabyli umiejętności jej wykorzystania przy przygotowywaniu opracowań koncepcyjnych dla inwestorów.

Specjalnym punktem programu było także spotkanie z wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury posłem Stanisławem Żmijanem. Liczna grupa uczestników seminarium zadawała trudne pytania, podjęto szereg tematów związanych z przygotowywanym Kodeksem budowlanym a także nowelizacją prawa budowlanego no i oczywiście kwestię deregulacji. Poruszono kwestie kryzysu na rynku nieruchomości oraz po raz pierwszy tak mocno postawiono problem wszechwładzy banków w życiu gospodarczym kraju.Dyskusja była bardzo gorąca i z pewnością dała dużo do myślenia jej uczestnikom.

Kolejny dodatkowy punkt programu to ożywiona dyskusja w panelu zarejestrowana dla naszej Telewizji PTEiDRN nowy odcinek Rozmów o Nieruchomościach. Temat pozornie krotochwilny ale w gruncie rzeczy jak się okazało poważny – płeć w nieruchomościach. Pośrednik czy pośredniczka. Wkrótce emisja tego odcinka.

Następnie uczestnicy seminarium wysłuchali wystąpienia Kamila Orzechowskiego – Product Managera z portalu Nieruchomości-online.pl, który przedstawił możliwości promocji agencji nieruchomości w internecie. Prezentacja miała na celu wyjaśnienie, jak wykorzystać Google Places (Miejsca Google) do promocji agencji nieruchomości. W dalszej części prelekcji nie zabrakło również solidnej dawki informacji na temat skutecznych narzędzi do sprzedaży nieruchomości oraz promowania agencji w sieci, czyli strony docelowej oraz e-mail marketingu.

A wieczorem jak zwykle uroczysta kolacja. Mnóstwo rozmów i wymiana poglądów wśród specjalistów rynku nieruchomości – to ulubiony sposób spędzania wolnych chwil na naszych spotkaniach. :)

Kolejny dzień w programie to wykład Mec Aleksandry Zwolskiej. “Proces prowadzenia inwestycji polegającej na budowie obiektu budowlanego, lub wykonaniu robót budowlanych w istniejących obiektach od A do Z.” Elementy tego wykładu opartego na praktycznym wykorzystaniu prawa to: 1/ Przygotowanie kompletnego wniosku o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, Wyłączenia ustawowe z obowiązku uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Zależność ustawowa posiadania decyzji „ środowiskowej „ przed złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Zakres przeprowadzenia analizy urbanistycznej funkcji, cech zabudowy i zagospodarowania terenu przez właściwy organ i wpływ jej wyników na decyzję tego organu. Byt prawny decyzji o warunkach zabudowy. Strony postępowania.

Po wykładzie nastąpiło wręczenie przez Zarząd PTEiDRN dla 19 nowych Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN tak bardzo oczekiwanych Certyfikatów Doradcy Rynku Nieruchomości. Gratulujemy. Certyfikaty uzyskały w wyniku zakończenia cyklu szkoleniowego następujące osoby:
1) Kubica Tymoteusz – Rybnik
2) Babski Paweł – Łódź
3) Bogucka Ewa – Rawa Mazowiecka
4) Chodakowska Agnieszka – Białystok
5) Cichocka Ewa – Rybnik
6) Demska Beata – Ostróda
7) Długajczyk Izabela – Żory
8/ Janocka Renata – Gniezno
9) Kasztelan Aneta – Łódź
10) Kozieł Alina – Brenna
11) Marczyńska-Schmidt Joanna – Kraków
12) Popieluch Piotr – Zakopane
13) Rakowski Tomasz Jan – Ostrołęka
14) Susz Jolanta – Wrocław
15) Sypik Marcin – Łódź
16) Szewczuk Iwona – Szczecin
17) Świerczek Bogusław – Żory
18) Wojciechowska Magdalena – Świdnica
19) Zorena Jolanta – Olsztyn

Jeszcze raz gratulujemy!
Po wpisaniu do Publicznego Rejestru Doradców Rynku (LINK) Nieruchomości PTEiDRN nowi specjaliści doradztwa mogą używać tego zaszczytnego tytułu, mają prawo do legitymacji służbowej Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN oraz pieczęci Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN, mogą również w formalny sposób oznaczyć swoje biuro specjalnymi tablicami z logo PTEiDRN.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z programem kolejnych sesji naszej Akademii. Rozpisana została specjalna ankieta programowa. Znamy preferencje naszych uczestników. Spotykamy się wkrótce wigilijnie tradycyjnie, naukowo i sentymentalnie już za dwa miesiące grudniu. Informacja o zapisach za kilka dni. Wiosna to prawdopodobnie Warmia i Mazury. A latem spotykamy się na Wybrzeżu. Szczegóły wkrótce. Po spotkaniu rozjeżdżaliśmy się do domów z lekkim żalem ale także z nadzieją nowego spotkania.

Wracamy w kilka samochodów ostatnie spotkanie na promie - przeprawa przez Wisłę Kazimierz Dolny Janowiec.

PATRONAT MEDIALNY

   

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »