Drogie mieszkania w Polsce

Za ceny nieruchomości odpowiada wiele czynników, takich jak: demograficzne, makroekonomiczne czy nastroje firm i potencjalnych nabywców. Z badań przeprowadzonych przez Global Property Guide wynika, że na wartość lokalu  nie ma wpływu sytuacja ekonomiczna. Home Broker postanowiło jednak zbadać związek pomiędzy poziomem PKB, a cenami mieszkań. Z analiz wynika, że w zestawieniu z innymi państwami, Polska wypada dość niekorzystnie. Porównując koszt  100-metrowego apartamentu w stolicy, a poziomem PKB, przeciętny Polak, aby na takie lokum zarobić musiałby odkładać oszczędności przez 32 lata.  Jak wygląda sytuacja w innych krajach?

Odpowiedź na to i wiele innych pytań w artykule Bartosza Turaka/Home Broker, zamieszczonego na portalu  www.bankier.pl, dostępnego pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »