Drogie mieszkania w Polsce

Za ceny nieruchomości odpowiada wiele czynników, takich jak: demograficzne, makroekonomiczne czy nastroje firm i potencjalnych nabywców. Z badań przeprowadzonych przez Global Property Guide wynika, że na wartość lokalu  nie ma wpływu sytuacja ekonomiczna. Home Broker postanowiło jednak zbadać związek pomiędzy poziomem PKB, a cenami mieszkań. Z analiz wynika, że w zestawieniu z innymi państwami, Polska wypada dość niekorzystnie. Porównując koszt  100-metrowego apartamentu w stolicy, a poziomem PKB, przeciętny Polak, aby na takie lokum zarobić musiałby odkładać oszczędności przez 32 lata.  Jak wygląda sytuacja w innych krajach?

Odpowiedź na to i wiele innych pytań w artykule Bartosza Turaka/Home Broker, zamieszczonego na portalu  www.bankier.pl, dostępnego pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Jak przewidywalne koszty pomagają w planowaniu budżetu w biurze nieruchomości

Tak, to prawda, że przewidywalne koszty dają stabilizację i przyczyniają się do zwiększenia rentowności biura nieruchomości. Jednak niespodziewane wzrosty cen, w tym cen narzędzi do pozyskiwania kontaktów, mogą nie tylko w znacznym stopniu odbić się na kondycji finansowej biura, lecz także skłonić do zmian w sposobie jego funkcjonowania. To często zmusza do przeprowadzenia dokładnej analizy i optymalizacji dotychczasowych działań.

Przeczytaj więcej »

Ceny materiałów budowlanych w II 2025

Cytat “Stabilizacja dynamiki cen na krajowym rynku materiałów budowlanych wciąż ma się bardzo dobrze. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl w lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak to zdecydowanie za mało by mówić o jakimkolwiek przesileniu. Tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż nie uległ materializacji, jednak trudno sobie wyobrazić inny scenariusz już w przewidywalnej przyszłości.”

Przeczytaj więcej »