Doświadczenie a wynagrodzenie


        Większość firm, które prowadzą rekrutację na stanowisko Pośrednik do spraw nieruchomości gwarantują kandydatom profesjonalne szkolenia poszerzające wiedzę i umiejętności praktyczne oraz możliwość rozwoju kariery zawodowej. Pracodawcy zachęcają przede wszystkim atrakcyjnymi zarobkami, podstawą prowizyjną, jak i indywidualnymi premiami. Czy stereotypy szybkiego rozwoju, zapewniające wysokie wynagrodzenie oraz przejrzystą ścieżkę kariery są prawdziwe?

Sukces i rozwój firmy zależy przede wszystkim od zmotywowanych, kreatywnych i wykwalifikowanych pracowników. Dlatego pracodawcy tworzą wyjątkowe miejsce pracy gwarantując przy tym szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Większość firm oferuje pracę w stabilnej, renomowanej grupie kapitałowej z możliwością ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Oferty na rynku pracy zapewniają szybki rozwój kariery zawodowej jak i atrakcyjne zarobki. Jednak wynagrodzenia oferowane przez pracodawców uzależnione są od odpowiednich kwalifikacji.

Wachlarz wymagań stawiany pośrednikom w obrocie nieruchomościami jest naprawdę ogromny. Pracodawcy poszukują wyjątkowych osobowości, ambitnych i przedsiębiorczych kandydatów, którzy wniosą dodatkowe wartości i korzyści do danego przedsiębiorstwa. Firmy stawiają przede wszystkim na samodzielność i inicjatywę, umiejętność pracy w zespole, chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji, komunikatywność i zdolności interpersonalne, i co najważniejsze na doświadczenie w branży. Irlandzki poeta, Oscar Wilde uważał, że doświadczenie jest jedyną rzeczą, której nie można dostać za darmo. To stwierdzenie idealnie pasuje do pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy poprzez praktykę i umiejętności negocjują stawki na rynku. Faktem jest, że wynagrodzenie agenta nieruchomości głównie zależy od jego dotychczasowego doświadczenia. Jednak rozpiętość wynagrodzenia jest dość duża i wynosi od kilku, do kilkanastu procent prowizji wpłacanej przez klienta do biura pośrednictwa. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej. Ciężko przeskoczyć poprzeczkę, która gwarantuje satysfakcjonujące wynagrodzenie. Rzeczywistość szybko eliminuje brak odpowiednich kompetencji, czego wynikiem są niskie zarobki i rezygnacja z pracy.

        Wiele sieciowych, ogólnopolskich biur zatrudnia osoby bez doświadczenia, nastawionych na szybki zysk. Po 2-3 miesiącach bez transakcji przychodzi rozczarowanie i rezygnacja. Trudno dziś się wybić na rynku. Jednak wystarczy się odważyć, pokazać naocznie jak pracujemy, dowieść, że jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami, przedstawić oferty, które ostatnio z sukcesem sprzedaliśmy lub wynajęliśmy. Zarówno firmy, jak i klienci muszą jednak mieć przekonanie, że pośrednik opiekujący się ofertą sprzeda ją możliwie najkorzystniej – podkreśla Marta Grzybek, Specjalista ds. Nieruchomości.

Rynek pracy na rynku nieruchomości jest otwarty na nowych pracowników i ich potrzeby. Umożliwia im rozwój zawodowy, budowanie stabilnej kariery, samorealizację i aktywny udział w życiu firmy. Pracodawcy stawiają na wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, której w zamian za zaangażowanie i zdobyte umiejętności oferują atrakcyjne zarobki.

Poniżej link do źródła.

http://www.ihouse.pl/news/detal/doswiadczenie-a-wynagrodzenie/852/4

Oprac.: iHouse/ www.ihouse.pl

logoihouse

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »