Doświadczenie a wynagrodzenie


        Większość firm, które prowadzą rekrutację na stanowisko Pośrednik do spraw nieruchomości gwarantują kandydatom profesjonalne szkolenia poszerzające wiedzę i umiejętności praktyczne oraz możliwość rozwoju kariery zawodowej. Pracodawcy zachęcają przede wszystkim atrakcyjnymi zarobkami, podstawą prowizyjną, jak i indywidualnymi premiami. Czy stereotypy szybkiego rozwoju, zapewniające wysokie wynagrodzenie oraz przejrzystą ścieżkę kariery są prawdziwe?

Sukces i rozwój firmy zależy przede wszystkim od zmotywowanych, kreatywnych i wykwalifikowanych pracowników. Dlatego pracodawcy tworzą wyjątkowe miejsce pracy gwarantując przy tym szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Większość firm oferuje pracę w stabilnej, renomowanej grupie kapitałowej z możliwością ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Oferty na rynku pracy zapewniają szybki rozwój kariery zawodowej jak i atrakcyjne zarobki. Jednak wynagrodzenia oferowane przez pracodawców uzależnione są od odpowiednich kwalifikacji.

Wachlarz wymagań stawiany pośrednikom w obrocie nieruchomościami jest naprawdę ogromny. Pracodawcy poszukują wyjątkowych osobowości, ambitnych i przedsiębiorczych kandydatów, którzy wniosą dodatkowe wartości i korzyści do danego przedsiębiorstwa. Firmy stawiają przede wszystkim na samodzielność i inicjatywę, umiejętność pracy w zespole, chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji, komunikatywność i zdolności interpersonalne, i co najważniejsze na doświadczenie w branży. Irlandzki poeta, Oscar Wilde uważał, że doświadczenie jest jedyną rzeczą, której nie można dostać za darmo. To stwierdzenie idealnie pasuje do pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy poprzez praktykę i umiejętności negocjują stawki na rynku. Faktem jest, że wynagrodzenie agenta nieruchomości głównie zależy od jego dotychczasowego doświadczenia. Jednak rozpiętość wynagrodzenia jest dość duża i wynosi od kilku, do kilkanastu procent prowizji wpłacanej przez klienta do biura pośrednictwa. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej. Ciężko przeskoczyć poprzeczkę, która gwarantuje satysfakcjonujące wynagrodzenie. Rzeczywistość szybko eliminuje brak odpowiednich kompetencji, czego wynikiem są niskie zarobki i rezygnacja z pracy.

        Wiele sieciowych, ogólnopolskich biur zatrudnia osoby bez doświadczenia, nastawionych na szybki zysk. Po 2-3 miesiącach bez transakcji przychodzi rozczarowanie i rezygnacja. Trudno dziś się wybić na rynku. Jednak wystarczy się odważyć, pokazać naocznie jak pracujemy, dowieść, że jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami, przedstawić oferty, które ostatnio z sukcesem sprzedaliśmy lub wynajęliśmy. Zarówno firmy, jak i klienci muszą jednak mieć przekonanie, że pośrednik opiekujący się ofertą sprzeda ją możliwie najkorzystniej – podkreśla Marta Grzybek, Specjalista ds. Nieruchomości.

Rynek pracy na rynku nieruchomości jest otwarty na nowych pracowników i ich potrzeby. Umożliwia im rozwój zawodowy, budowanie stabilnej kariery, samorealizację i aktywny udział w życiu firmy. Pracodawcy stawiają na wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, której w zamian za zaangażowanie i zdobyte umiejętności oferują atrakcyjne zarobki.

Poniżej link do źródła.

http://www.ihouse.pl/news/detal/doswiadczenie-a-wynagrodzenie/852/4

Oprac.: iHouse/ www.ihouse.pl

logoihouse

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »