DOROCZNE WALNE ZGROMADZENIE PTEiDRN 26 czerwca 2010 rok

26 czerwca 2010 roku odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków PTEiDRN. Podczas spotkania władze Stowarzyszenia złożyły przepisane Statutem sprawozdania i przedłożyły plany Stowarzyszenia na najbliższy rok.
Walne Zgromadzenie przyjęło przedstawione sprawozdania i skwitowało władze z dotychczasowej działalności. Przedstawiono koncepcję portalu PTEiDRN dla pośredników w obrocie nieruchomościami.
Przedstawiono plany rozwoju zawodu Doradcy Rynku Nieruchomości. Odnotowano gwałtowny przyrost nowych członków Stowarzyszenia oraz dużą ilość osób które zdobyły tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Inicjatywa PTEiDRN okazała się tym czego oczekują osoby wykonujące zawody rynku nieruchomości świadczy o tym nie tylko znaczny przyrost nowych członków ale także zwiększająca się mimo kryzysu ilość uczestników naszych spotkań. Omówiono sytuację zawodów rynku nieruchomości w kontekście zmian dotyczących licencji pośredników. Działania Stowarzyszenia i inicjatywy środowiska PTEiDRN stają się szansą dla ludzi rynku nieruchomości na ochronę zawodów. Zarząd Towarzystwa przyjął 17 nowych członków Stowarzyszenia, kolejne siedem osób uzyskało Certyfikaty Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Wydano pieczęcie Doradcy Rynku nieruchomości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »