Dom Zenka Martyniuka z zewnątrz zaskakuje skromnością. Trudno uwierzyć, że tutaj mieszka król disco polo

Zenon Martyniuk to legenda polskiej sceny disco-polo. Nie bez przesady jest nazywany jej królem. Artysta posiada ogromny majątek, np. wyprawił jedynemu synowi wesele za milion złotych. A jak mieszka?

VOD TVP

Muzyk i wokalista znany jest z tego, że niezwykle strzeże swojej prywatności. Ale zrobił wyjątek. Ekipa programu “Pytanie na Śniadanie” przygotowała materiał pokazujący dom legendy disco-polo. Wywiad możecie zobaczyć poniżej.

Screeny z programu 'Pytanie na Śniadanie'Screeny z programu ‘Pytanie na Śniadanie’ VOD TVP

Bogaty jak Zenek

Jak donosił w zeszłym roku serwis superbiz.se.pl, Zenon Martyniuk za jeden koncert potrafi zainkasować nawet do 25 tys. zł. Biorąc pod uwagę pracowitość artysty, który umie zagrać nawet 300 koncertów rocznie, daje to kwotę 7,5 mln zł.

To jedynie dochody z koncertów, a przecież Zenon Martyniuk otrzymuje również tantiemy ze sprzedaży albumów oraz wpływów biznesowych. Nic dziwnego, że wyprawienie wspomnianego wcześniej wesela za milion złotych nie wydaje dla niego trudne. Tym bardziej zaskakuje posiadłość należąca do gwiazdora.

Skromny dom Zenona Martyniuka

Wszyscy oczekujący, że ich idol mieszka w prawdziwym pałacu, muszą poczuć się rozczarowani. Dom muzyka znajduje się we wsi Grabówka niedaleko Białegostoku. Z zewnątrz wygląda skromnie, nie odróżnia się od okolicznej zabudowy.

Jak podał sam gwiazdor, jego posiadłość ma powierzchnię ok. 250 m2. Z perspektywy mieszkania o powierzchni średnio 54 m2, które jest najczęściej poszukiwane na serwisach nieruchomościowych, może się to wydawać dużo. Ale w  porównaniu do innych medialnych gwiazdorów musi uchodzić za niedużą. Dla porównania można przytoczyć apartament należący do Kuby Wojewódzkiego, którego powierzchnia wynosi 226 m2, a to przecież nie koniec, bo należy też doliczyć niemal drugie tyle tarasu!

O ile z zewnątrz dom wygląda zupełnie zwyczajnie, to jego wnętrze cechuje większy przepych. Wrażenie robi zwłaszcza piękny, minimalistyczny kominek z kamienia. Podobać się może również salon pełen pamiątek z podróży i nagród muzycznych oraz jadalnia z salonem, gdzie – jak mówi artysta – toczy się życie w domu.

Jak powiedział w wywiadzie Zenon Martyniuk, do nowego domu przeprowadził się dopiero w 2005 roku, do tego momentu mieszkali na wynajmie. Dlaczego tak późno? Martyniuk zdradził, że wcześniej większość pieniędzy przeznaczał na zakupy sprzętu, czyli na przykład nagłośnienia.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »