Dom Rihanny. W XIX-wiecznych domach zazwyczaj nie mieszkają gwiazdy pop, tylko brytyjska elita

Gdzie może mieszkać megagwiazda muzyki pop? W pięknej, londyńskiej, XIX-wiecznej rezydencji w dzielnicy angielskich elit – St John’s Wood. Dom, w którym do tej pory mieszkała Rihanna, został wystawiony na sprzedaż.

zdjęcie ofertowe / rightmove.co.uk

Niewielu by się spodziewało, że Rihanna – piosenkarka, modelka, aktorka i projektantka mody – wybrała właśnie takie miejsce do życia. W pochmurnym zazwyczaj Londynie, w dzielnicy wybieranej przez angielskich snobów.

Fortuna za rezydencję

Niesamowity dom, który do tej pory wynajmowała Rihanna, został wystawiony na sprzedaż za 32 miliony funtów, czyli ok. 157 mln złotych. Cena nie powinna dziwić, ponieważ posiadłość znajduje się w jednej z najdroższych dzielnic Londynu, a jego powierzchnia to aż 588 metrów kwadratowych.

Rezydencja to XIX-wieczna konstrukcja odnowiona kilka lat temu, zlokalizowana na sporej działce, która dzięki szczelnemu ogrodzeniu oferuje spokój i prywatność. Sama działka zajmuje ponad 1500 metrów kwadratowych i ma dziesięć miejsc parkingowych.

Pięciopiętrowy dom ma siedem łazienek, saunę oraz osiem sypialni, w tym jedną wyjątkowo luksusową. Ponadto w posiadłości znajdują się duży salon, jadalnia, kuchnia, siłownia oraz oczywiście, studio nagraniowe wraz z częścią rozrywkową i barem.

Okolica dla snobów

Sama dzielnica – St. John’s Wood – również zaskakuje, ponieważ nie jest to miejsce lubiane przez celebrytów. Jak informuje serwis innpoland.pl wspomnianą dzielnicę zamieszkują raczej zamożni londyńczycy szukający spokoju niż gwiazdy muzyki.

Wspomniana rezydencja w Londynie była jedynie przez piosenkarkę wynajmowana. Najnowszym nabytkiem Rihanny jest posiadłość kupiona w czerwcu bieżącego roku. Nowa rezydencja znajduje się w Sagaponack w stanie Nowy Jork.

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »