Dom nad jeziorem? Dlaczego nie!

Prawie każdy Polak marzy o tym, aby posiadać własną nieruchomość letniskową, do której może się udać w czasie urlopu nie przejmując się rezerwacją pokoju czy standardem hotelu. Portal domy.pl sprawdził ceny działek położonych w pobliżu jezior. Oczywiście największą popularnością cieszą się Mazury, jednak tam cena za metr kwadratowy działki  waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Taniej zapłacą osoby, które zdecydują się na zakup nieruchomości w okolicach jeziora na przykład na Kaszubach czy w mniejszych miejscowościach. Marcin Drogomirecki z portalu nieruchomości domy.pl zauważył, że na ceny działek w okolicach jezior mają również wpływ takie czynnika jak: dobry dojazd czy oddalenie od brzegów wód.

Więcej informacji w artykule Marcina Drogomireckiego / Domy.pl, zamieszczone na stronie www.bankier.pl, dostępne bezpośrednio pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »