Do czterech odlicz! Strategia kalkulacji powierzchni najmu budynków komercyjnych


Powierzchnie najmu budynków komercyjnych przekładają się bezpośrednio na zyski ich właścicieli. Cena najmu, a także wysokość opłat i podatków wyliczane są na podstawie dokładnej liczby metrów kwadratowych. Dlatego tak ważne jest, by policzyć je rzetelnie i zgodnie z normami. O strategicznym podejściu do liczenia powierzchni pisze Adrian Hołub.
Czytaj artykuł

Autor:
Adrian Hołub
Niezależny doradca ds. inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe, wykładowca akademicki na trzech uczelniach, inwestor nieruchomości, członek zarządu GEODETIC – firmy świadczącej szereg usług inżynieryjnych i doradczych w zakresie pomiarów powierzchni (najem, podatki, sprzedaż), inwentaryzacji architektonicznych, skaningu, modelowania 3D i due diligence nieruchomości. Pomierzył 7 mln mkw. powierzchni w tysiącach obiektów, wygłosił ponad 100 prelekcji i napisał ponad 100 publikacji.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 4/2020.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Copywriting dla agentów nieruchomości. Skuteczne zasady pisania

Copywriting to sztuka tworzenia tekstów, które sprzedają. Dla agentów nieruchomości skuteczny copywriting jest nieocenionym narzędziem, które może znacząco zwiększyć zainteresowanie ofertą, przyciągnąć potencjalnych klientów i przyspieszyć proces sprzedaży. Praktyczne wskazówki, które sprawią, że ogłoszenia będą wyróżniać się na tle konkurencji, daje Anna Ledwoń-Blacha.

Przeczytaj więcej »

Przygotuj czerwoną teczkę. Prawniczka podpowiada sposób na uporządkowanie i zabezpieczenie majątku dla bliskich

Cytat “Wiele osób przez lata gromadzi oszczędności i inne aktywa w różnych instytucjach finansowych, takich jak banki, fundusze inwestycyjne, rachunki maklerskie czy polisy ubezpieczeniowe. Po śmierci właściciela dostęp do tych środków może wymagać podjęcia dodatkowych działań, zwłaszcza jeśli spadkobiercy nie posiadają pełnej wiedzy o istniejących aktywach. Instytucje finansowe nie mają obowiązku informowania o aktywach zmarłego, dlatego zdarza się, że środki te pozostają na nieaktywnych rachunkach przez lata. Aby uporządkować sprawy finansowe i ułatwić bliskim dostęp do istotnych informacji, warto przygotować tzw. czerwoną teczkę. “

Przeczytaj więcej »