Dla kogo życie w drapaczu chmur?

W dobie kryzysu deweloperzy postawili na budowanie drapaczy chmur.Wysokość takiego budynku może liczyć  nawet 90 pięter, a apartament może kosztować nawet do 100 mln dolarów. Mieszkanie w drapaczach chmur staje się coraz popularniejsze, w 2012 roku aż 59 ze 100 wieżowców maiło zastosowanie jako powierzchnie mieszkaniowe, a nie biurowe. Prawdziwym wyzwaniem jest zaprojektowanie i zbudowanie budynku tak, aby był on w pełni bezpieczny i jednocześnie miał modny design. Jeśli chodzi mieszkańców, deweloperzy zadbali o ich wygodę, ponieważ bardzo często w wieżowcach znajdują się, np. centra fitness.

Więcej informacji w artykule The Wall Street Journal, zamieszczonym w portalu www.rp.pl, dostępnym bezpośrednio pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ceny materiałów budowlanych w II 2025

Cytat “Stabilizacja dynamiki cen na krajowym rynku materiałów budowlanych wciąż ma się bardzo dobrze. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl w lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak to zdecydowanie za mało by mówić o jakimkolwiek przesileniu. Tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż nie uległ materializacji, jednak trudno sobie wyobrazić inny scenariusz już w przewidywalnej przyszłości.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie z osobą prywatną. Co po śmierci świadczeniodawcy?

Cytat “Co się stanie, gdy senior odda swoje mieszkanie w zamian za rentę dożywotnią sąsiadowi, a ten nagle umrze? W Polsce aż 99% umów o dożywocie zawieranych jest między osobami prywatnymi. Zdarza się, że część świadczeń ustalana jest wtedy ustnie, bez wpisywania do kontraktu. Oto pytania, które pojawiają się wraz ze śmiercią przysłowiowego Pana Romka (czyli świadczeniodawcy). Po pierwsze: co stanie się z nieruchomością, której senior nie jest już właścicielem? Kto będzie wypłacał seniorowi świadczenia pieniężne? Czy spadkobiercy zmarłego będą do tego zobowiązani? A co jeśli Pan Romek nie miał spadkobierców, a mieszkanie przejmie gmina lub Skarb Państwa? Wreszcie: czy emeryt będzie mógł wciąż mieszkać w tym lokum? Na te pytania odpowiadamy wspólnie z Małgorzatą Rosińską, Kierowniczką Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »