Dla kogo życie w drapaczu chmur?

W dobie kryzysu deweloperzy postawili na budowanie drapaczy chmur.Wysokość takiego budynku może liczyć  nawet 90 pięter, a apartament może kosztować nawet do 100 mln dolarów. Mieszkanie w drapaczach chmur staje się coraz popularniejsze, w 2012 roku aż 59 ze 100 wieżowców maiło zastosowanie jako powierzchnie mieszkaniowe, a nie biurowe. Prawdziwym wyzwaniem jest zaprojektowanie i zbudowanie budynku tak, aby był on w pełni bezpieczny i jednocześnie miał modny design. Jeśli chodzi mieszkańców, deweloperzy zadbali o ich wygodę, ponieważ bardzo często w wieżowcach znajdują się, np. centra fitness.

Więcej informacji w artykule The Wall Street Journal, zamieszczonym w portalu www.rp.pl, dostępnym bezpośrednio pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Transakcje z udziałem obcokrajowców – rola tłumacza przysięgłego podczas czynności notarialnych

Istnieją kluczowe różnice w przygotowaniu transakcji notarialnych z udziałem obcokrajowców posługujących się językiem polskim i tych, którzy go nie znają. Jak zgodnie z prawem powinny być przeprowadzane takie transakcje i jakie obowiązki spoczywają na notariuszu w zakresie weryfikacji znajomości języka polskiego przez obcokrajowca, wyjaśnia Oliwia Walentynowicz.

Przeczytaj więcej »

Mieszkania na poddaszu. Ile kosztują mieszkania ze skosami i jak mierzyć ich powierzchnię?

Cytat “Mieszkania na poddaszu budzą mieszane uczucia – jedni cenią ich wyjątkowy klimat i niebanalne możliwości aranżacyjne, inni narzekają na ich niepraktyczność. Często mówi się również, że tego typu nieruchomości bywają dostępne w bardziej przystępnych cenach, ponieważ deweloperzy starają się zagospodarować także przestrzeń pod skosami, mając świadomość, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Podobna sytuacja ma miejsce na rynku wtórnym. Czy jednak rzeczywiście można i tam liczyć na atrakcyjniejsze ceny? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili to sprawdzić.”

Przeczytaj więcej »