Dla fanów szybkich aut. Projektanci z Aston Martin zaprojektowali dom

Aston Martin to legendarna marka samochodów, a od przyszłego roku mogą ją kojarzyć nie tylko fani szybkich czterech kółek, ale również miłośnicy pięknej architektury. Już niedługo rozpocznie się budowa willi, której projekt powstał we współpracy z tą znaną marką.

Działająca od 1913 roku firma Aston Martin to producent słynnych aut. Najbardziej znany jest model DB5, którym w wielu filmach poruszał się James Bond. Już niedługo powstanie dom (pierwszy z wielu) dla największych fanów tej marki.

Dom dla miłośników aut

Wspaniała willa zostanie wybudowana w okolicach miasta Rhinebeck, niedaleko Nowego Jorku w USA. Na 609 metrach powierzchni znajdą się cztery sypialnie i  cztery łazienki. Na działce nie zabraknie również domków gościnnych, basenu, a dla dzieci – domku na drzewie.

Wszystko, począwszy od kształtu bryły, elementów elewacji oraz projektu wnętrz powstało na deskach kreślarskich projektantów Aston Martina, a dokładniej zespołu kierowanego przez mającego polskie korzenie Marka Reichmana.

Co wydaje się oczywiste, willa będzie posiadała również trzystanowiskowy, przeszklony garaż. A nabywca domu będzie mógł zamówić najnowszy model Astona Martina DBX z dopasowaną stylistycznie i kolorystycznie do domu karoserią.

Kroki w designi

Wspomniana posiadłość nazwana roboczo Sylvan Rock nie jest pierwszym “niesamochodowym” projektem studia Aston Martin. Designerzy marki trzy lata temu zaprezentowali chociażby projekt łodzi motorowej, a od zeszłego roku w ramach programu Automotice Galleries and Lairs można u nich zamówić indywidualny projekt garażu.

Za projekt Sylvan Rock odpowiadają w większości projektanci Aston Martina, ale w procesie budowlanym są wspierani przez renomowane studio S3 Architecture. Willa będzie kosztować wstępnie 7,7 mln dolarów, czyli ok. 30 mln zł. Budowa ma rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Źródło: dezzen.com

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »