Czy w remont mieszkania na sprzedaż lub wynajem warto inwestować większe pieniądze?

Przygotowanie mieszkania lub innej nieruchomości do wynajęcia czy też sprzedaży często wymaga remontu. Właściciele stają przed dylematem: w jaki sposób go przeprowadzić, czy ograniczać wydatki?

Właściciele, którzy planują sprzedaż mieszkania często stają przed dylematem: czy warto zainwestować w remont nieruchomości. A jeśli tak, to ile wydać? Co jest bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie czasu – poświęcenie minimalnych środków czy głębsze sięgnięcie do kieszeni?

Kupujący mieszkanie nie dadzą się nabrać na “niby remont”

Zdaniem Michała Wleklika z Lloyd Properties częstym błędem, jaki popełniają sprzedający, jest remont mieszkania po linii najmniejszego oporu, czyli bardzo powierzchowne odświeżenie lokalu polegające na położeniu najtańszych paneli na podłogach, najprostszych kafelków w łazience i wstawienie podstawowych mebli w pokojach.

Prawda jest taka, że klienci w tych czasach są dużo bardzo świadomi tego, ile co kosztuje, mają o wiele większe oczekiwania i wymagania, więc nie dadzą się na to nabrać. Z ich punktu widzenia taki “niby remont” to tylko sztucznie zawyżona cena mieszkania

– stwierdza Wleklik cytowany przez portal Newseria.

Jeśli będą chcieli je kupić, a przede wszystkim, jeśli będą chcieli nabyć je dla siebie, to i tak będą musieli przeprowadzić prace remontowe od początku z wykorzystaniem porządnych materiałów, a także w zgodzie z własnym gustem i potrzebami.

Mieszkanie na wyjem też lepiej wyremontować gruntownie

Podobnie na stan nieruchomości patrzą ci, którzy chcą ją nie kupić, a wynająć. Jak stwierdza ekspert doświadczenie uczy, że stan nieruchomości wprost proporcjonalnie przekłada się na to jaki najemca zdecyduje się na wynajęcie nieruchomości.

“Im więcej zainwestujemy lokal, bardziej go przygotujemy i wyposażymy, tym częściej przyciągniemy do niego ludzi, którzy będą w stanie o dane mieszkanie zadbać i odpowiednio się w nim zachowywać” – stwierdza Wleklik.

Na remoncie mieszkania przeznaczonego pod wynajem lub na sprzedaż oszczędzać więc nie warto. Potencjalni nabywcy lub lokatorzy szybko bowiem oszacują, czy materiały użyte do remontu są wysokiej czy niskiej jakości. Za lokal wyremontowany tanio nie uzyskamy więc dobrej ceny.

Autor: 

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »