Czy w remont mieszkania na sprzedaż lub wynajem warto inwestować większe pieniądze?

Przygotowanie mieszkania lub innej nieruchomości do wynajęcia czy też sprzedaży często wymaga remontu. Właściciele stają przed dylematem: w jaki sposób go przeprowadzić, czy ograniczać wydatki?

Właściciele, którzy planują sprzedaż mieszkania często stają przed dylematem: czy warto zainwestować w remont nieruchomości. A jeśli tak, to ile wydać? Co jest bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie czasu – poświęcenie minimalnych środków czy głębsze sięgnięcie do kieszeni?

Kupujący mieszkanie nie dadzą się nabrać na “niby remont”

Zdaniem Michała Wleklika z Lloyd Properties częstym błędem, jaki popełniają sprzedający, jest remont mieszkania po linii najmniejszego oporu, czyli bardzo powierzchowne odświeżenie lokalu polegające na położeniu najtańszych paneli na podłogach, najprostszych kafelków w łazience i wstawienie podstawowych mebli w pokojach.

Prawda jest taka, że klienci w tych czasach są dużo bardzo świadomi tego, ile co kosztuje, mają o wiele większe oczekiwania i wymagania, więc nie dadzą się na to nabrać. Z ich punktu widzenia taki “niby remont” to tylko sztucznie zawyżona cena mieszkania

– stwierdza Wleklik cytowany przez portal Newseria.

Jeśli będą chcieli je kupić, a przede wszystkim, jeśli będą chcieli nabyć je dla siebie, to i tak będą musieli przeprowadzić prace remontowe od początku z wykorzystaniem porządnych materiałów, a także w zgodzie z własnym gustem i potrzebami.

Mieszkanie na wyjem też lepiej wyremontować gruntownie

Podobnie na stan nieruchomości patrzą ci, którzy chcą ją nie kupić, a wynająć. Jak stwierdza ekspert doświadczenie uczy, że stan nieruchomości wprost proporcjonalnie przekłada się na to jaki najemca zdecyduje się na wynajęcie nieruchomości.

“Im więcej zainwestujemy lokal, bardziej go przygotujemy i wyposażymy, tym częściej przyciągniemy do niego ludzi, którzy będą w stanie o dane mieszkanie zadbać i odpowiednio się w nim zachowywać” – stwierdza Wleklik.

Na remoncie mieszkania przeznaczonego pod wynajem lub na sprzedaż oszczędzać więc nie warto. Potencjalni nabywcy lub lokatorzy szybko bowiem oszacują, czy materiały użyte do remontu są wysokiej czy niskiej jakości. Za lokal wyremontowany tanio nie uzyskamy więc dobrej ceny.

Autor: 

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »