Czy potrzebuję NDA. O poufności w negocjacjach


Część transakcji przeprowadzanych na rynku nieruchomości wymaga zachowania rygoru poufności. W celu zapewnienia najwyższej ochrony informacji na każdym etapie negocjacji zakupowych warto sięgnąć po non-disclosure agreement. Czym jest taka umowa, jaki ma zakres i jakie są jej skutki, wyjaśnia Lidia Blaszka.
Czytaj artykuł

Autor:
Lidia Blaszka
Radca prawny, specjalistka prawa nieruchomości. Członek komisji ds. doskonalenia zawodowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Współtwórca projektu iRadcowie OIRP Poznań, w ramach którego organizuje szkolenia z zakresu kompetencji miękkich skierowanych do radców prawnych oraz w nich uczestniczy. Prawnik z pasją do procesu cywilnego oraz prawa nieruchomości. Prowadzi kancelarię radców prawnych, w której wdraża nowoczesne systemy obsługi klienta.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 4/2020.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Masz słup energetyczny na działce? Po wyroku TK otwiera się droga do pieniędzy

Cytat “Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2 grudnia 2025 roku dotyczący zasiedzenia służebności przesyłu wywołał szeroką dyskusję w środowisku prawniczym i wśród właścicieli nieruchomości obciążonych infrastrukturą przesyłową. Trybunał jednoznacznie zakwestionował dotychczasową linię orzeczniczą sądów powszechnych, wskazując na jej niezgodność z Konstytucją. Otwiera to właścicielom gruntów drogę do pełnego dochodzenia roszczeń, które przez lata pozostawały poza ich zasięgiem ze względu na praktykę wymykającą się standardom pewności prawa.”

Przeczytaj więcej »