Czy deweloperowi wszystko wolno? O klauzulach niedozwolonych w umowach deweloperskich

Pośrednik w obrocie nieruchomościami współpracujący z deweloperem przy sprzedaży inwestycji często w swojej pracy musi godzić wiele interesów: dbać o wypełnianie zobowiązań wobec klienta, jednocześnie nie tracąc z oczu zagrożeń dla transakcji, pojawiających się w sytuacjach, w których deweloperzy stosują w umowach niedozwolone zapisy. Jakie to zagrożenia, wyjaśnia Michał Łomżyński.

Czytaj artykuł

Autor:

Michał Łomżyński

Radca prawny, partner w kancelarii BLS Legal specjalizującej się w zagadnieniach dotyczących nieruchomości. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalista w dziedzinie prawa nieruchomości oraz procedury cywilnej. Zajmuje się obsługą prawną spółdzielni mieszkaniowych i podmiotów zarządzających najmem. Prowadzi także spory sądowe związane z dochodzeniem roszczeń od deweloperów.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2021.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Inwestycje w kamienice zyskują na popularności. Nie odstraszają nawet wyzwania konserwatorskie

Cytat “Rynek kamienic w Polsce, choć niszowy, dynamicznie się rozwija, a ponad 70 proc. takich budynków wciąż wymaga rewitalizacji. Ten proces bywa skomplikowany, m.in. ze względu na trudności techniczne i uzgodnienia z konserwatorami zabytków, które mogą się ciągnąć latami. Mimo to kamienice zyskują na popularności dzięki swojemu klimatowi, historycznej wartości i możliwościom inwestycyjnym, szczególnie w centralnych lokalizacjach, a ceny takich nieruchomości z roku na rok sukcesywnie rosną.”

Przeczytaj więcej »