Czy deweloperowi wszystko wolno? O klauzulach niedozwolonych w umowach deweloperskich

Pośrednik w obrocie nieruchomościami współpracujący z deweloperem przy sprzedaży inwestycji często w swojej pracy musi godzić wiele interesów: dbać o wypełnianie zobowiązań wobec klienta, jednocześnie nie tracąc z oczu zagrożeń dla transakcji, pojawiających się w sytuacjach, w których deweloperzy stosują w umowach niedozwolone zapisy. Jakie to zagrożenia, wyjaśnia Michał Łomżyński.

Czytaj artykuł

Autor:

Michał Łomżyński

Radca prawny, partner w kancelarii BLS Legal specjalizującej się w zagadnieniach dotyczących nieruchomości. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalista w dziedzinie prawa nieruchomości oraz procedury cywilnej. Zajmuje się obsługą prawną spółdzielni mieszkaniowych i podmiotów zarządzających najmem. Prowadzi także spory sądowe związane z dochodzeniem roszczeń od deweloperów.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2021.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Bielany, Wilanów, Mokotów – tutaj mieszkania są tańsze niż dwa lata temu. Sprawdzamy stawki w Warszawie

Cytat “W większości warszawskich dzielnic średnie ceny ofertowe mieszkań notowane w marcu 2026 r. były niższe niż dwa lata temu o tej samej porze – wynika z danych serwisu SonarHome.pl. W dwóch – na Wilanowie i Targówki sprzedający oczekiwali również mniej niż przed rokiem. Od przeszło pół roku stawki jednak powoli, ale systematycznie rosną.”

Przeczytaj więcej »

Rewolucja w “wuzetkach”. Koniec sprawdzania działek przed zakupem

Cytat “Wydawanie decyzji o warunkach zabudowy czeka prawdziwe trzęsienie ziemi. Resort rozwoju ogranicza grono osób, które mogą złożyć wniosek o popularne “wuzetki”, co może radykalnie zmienić podejście do zakupu działek budowlanych. Przedsiębiorcy i deweloperzy stracą darmowe narzędzie do badania potencjału gruntów, a gminy zablokują nowe budowy, jeśli nie zdążą z przygotowaniem planów ogólnych.”

Przeczytaj więcej »