Ciasne, ale własne. Dlaczego rynek nie sprzyja rodzinom poszukującym mieszkań?

Cytat “Start programu Bezpieczny Kredyt 2% na nowo rozbudził nadzieje wielu polskich rodzin, które do tej pory jedynie marzyły o zakupie własnych czterech kątów. Niestety rzeczywistość pokazała, że sytuacja potencjalnych nabywców wcale nie jest prosta. Wzmożony popyt nie tylko zaowocował niższą dostępnością mieszkań odpowiadających rodzinom z dziećmi, ale przyniósł też za sobą znaczne wzrosty cen. Efektem tego kupujący zmuszeni zostali do poszukiwania lokali usytuowanych poza najpopularniejszymi, centralnymi lokalizacjami.” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem otodom oprac.egospodarka na stronie www.egospodarka.pl – link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

60 tysięcy mieszkań kupili w III kw. 2023 roku młodzi Polacy

Cytat “Prawie 60 tysięcy mieszkań mogli w trzecim kwartale kupić Polacy w wieku do 45 lat. Część tych transakcji pomógł już sfinansować “Bezpieczny Kredyt 2%”. Był on jednak tylko jednym z czynników, który ożywił rynek po bardzo słabym 2022 roku. Dzięki kredytom z dofinansowaniem część rodaków zyskała możliwość realizacji marzeń o własnych “czterech kątach”. Niestety na krótko.”

Przeczytaj więcej »

Zainteresowanie budową domów w Polsce rośnie?

Cytat “Znana piosenkarka Daria Zawiałow w swoim najnowszym hicie “Z Tobą na chacie” świadomie bądź nie, idealnie trafia słowami piosenki w obecny trend nieruchomościowy. Polacy nie mogąc kupić mieszkania coraz śmielej myślą o budowie (bądź kupnie domu). Czy słowa tej piosenki to niejako hymn obecnych 30-latków walczących o kredyt?”

Przeczytaj więcej »