Chcesz posiadłość z 800-letnią historią? Teraz to możliwe – zamek Fonmon wystawiony na sprzedaż

Niektórzy z Nas nie wyobrażają sobie zamieszkać w budynku, który ma więcej jak dziesięć lat. Omijają ich takie perełki jak wystawiony własnie na sprzedaż zamek Fonmon. Jego historia sięga XII wieku.

Warownia jest położona wśród zielonych pagórków Walii, a jednocześnie znajduje się blisko lotniska w Cardiff. Oferta jest skierowana do inwestorów jak i dla przyszłych właścicieli.

Zamek Fonmon

Zamek to dawna ufortyfikowana forteca zbudowana w XII wieku. Budynek został przebudowany w XVI wieku, lecz nie utracił swoich walorów historycznych. Posiadłość jest wpisana w Listed building, czyli w spisie zabytków Wielkiej Brytanii.

Posiadłość została wybudowana dla Oliviera St. John, który brał udział w podbojach Walii. Zamek należał do rodziny Oliviera aż do XVII wieku. Następnie kupił ją pułkownik Philip Jones. W XX wieku został gruntowanie wyremontowany, a od 20 lat można go zwiedzać w określone dni.

Oferta sprzedaży

Cała zabudowa posiada 8 budynków. Sam zamek posiada 1200 metrów kwadratowych powierzchni, otoczony jest w całości 2 metrowym murem. Całość uzupełnia wieża zbudowana w XVII wieku. Zamek Fonmon posiada także podziemia, w których można przechowywać zapasy żywności oraz wino.

Całość jest położona na 383 hektarach ziemi, na której znajdują się pola uprawne, las do polowań, sad owocowy oraz stajnie. Budynek jest udostępniony do zwiedzania, a ponadto najbardziej reprezentacyjne sale można wykorzystać w formie najmu.

Zamek Fonmon został wystawiony na sprzedaż za 11,5 miliona funtów, czyli około 56 milionów złotych. Transakcją na rynku międzynarodowym zajmuje się agencja nieruchomościowa Savills z siedzibą w Londynie.

 

Źródło: rightmove.co.uk

Autor: Bartłomiej Baranowski

 

Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127351,23398195,zamek-zbudowany-800-lat-temu-jest-wystawiony-na-sprzedaz.html

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »