Budownictwo senioralne – rynek nieruchomości przyjazny seniorom

Cytat “Kraje rozwinięte, szczególnie kraje europejskie, mierzą się z problemem starzenia się społeczeństwa. Powód jest prosty: spadek urodzeń, przy jednoczesnym wydłużaniu się wieku. Trend ten będzie się przybierać na sile, a w 2050 roku odsetek osób starszych osiągnie 40% ogółu ludności w Polsce. Starzejące się społeczeństwo to sporo wyzwań. Dochodzi między innymi do obciążenia ekonomicznego, zwiększenia zapotrzebowania na opiekę geriatryczną i usługi opiekuńcze. To nie wszystko. Także i rynek nieruchomości oraz przestrzeń publiczna wymagają uwzględnienia potrzeb seniorów. Dobrym rozwiązaniem, dopiero raczkującym w Polsce, jest budownictwo senioralne. Co to właściwie oznacza?” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Joanna Witczak na stronie www.otodom.pl – link do artykułu 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »